Honda cbr 600f pc25 ei pelitä

nakkipedro

Osaisko joku kertoa missä mahtaa olla vika kun ostin tuossa muutama päivä sitten 93- vuoden cebarin ja se ei oikein pelitä. Pyörässä on vedot kadoksissa ja kierrokset ei tahdo nousta yli 7000 ajossa vaikka kuinka vääntää kaasua. Vapaalla ollessan nousee mutta silloinkin hyvin vaivalloisesti. Rupee pätkimään ja paukkumaan. Myyjä sanoi vaihtaneensa uudet tulpat enkä ole vielä tarkistanut pitikö tämä paikkaansa. Voisko olla tulpista jos ne on paskat vai mitkä on esimerkiksi oireet jos kaasarin kalvot on huonot jos vika oliskin siellä ? 

1

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeile näin...

      Veikkaisin ongelmia kaasari puolella. Ensin vois kokeilla Bräkleenillä ne kaasarin kurkut, että vuotaako. Eli tuota ruutataan niihin kurkkuihin ja jos kurkut on hajalla, niin tyhjäkäynti nousee selvästi = ilmavuoto. Jos ne on kunnossa, niin kaasarit irti ja niitä tutkimaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      87
      4285
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      210
      3421
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3056
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      82
      2776
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      383
      2495
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      184
      2173
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      41
      1717
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1625
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1428
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1422
    Aihe