Luin melkoisin odotuksin Katja Ketun Kätilö -romaanin. Koskaan en ole aiemmin niin pettynyt lukemaani kuin nyt. Teki mieli ottaa kirja pihtien väliin ja kantaa tunkioon mutta kun ei ole enää avotunkiota. Hyi!
Sekö tekee kirjasta hyvän että nuori kirjailija osaa kirjoittaa rivoa kieltä ja toistella sukupuolielämään liittyviä termejä joka kappaleessa?
Tämä kirja on iljetys jossa ei ole Petsamoa eikä rakkautta eikä myöskään rakastavaisia. Siinä on vain nuoren kirjailijan lähes sairaalloista halua päästä julkisuuteen keinolla millä tahansa.
Miksi muuten nuoret naiset kirjoittavat rumimmat ja irastaimmat kirjat? Miksi eivät miehet?Sitä taas mietiskelemme kahviporukassa.
Ketun kirja
Lukupiiri ENE
7
204
Vastaukset
- Lukupiiriläinen akka
Pelkää pornoa, visvaa, k...rpää, vi..tua, vitunmehua, verta ja paskaa! Hyim saatana!
- En suosittele
Törkykirja.Mutta siitähän sitä saa mainetta ja nostetta.
- jiijijiji
No jos kirja kerran myy niin Katja on tehnyt aivan oikeanlaisen kirjan. Jos siinä olisi virrenveisuuta ja virkkuuta, ei sitä olisi julkaistu.
- hyyny
Heikko vaikka myy. Myyntiä voi lisätä rivouksilla.
komeeta tekstiä, ei voi muuta todeta.
- Kettuvittu
Kitun virja
- monet keinot
Hakee huomiota rivoilulla. Ja olihan se kaappausjuttukin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2973588Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell281984Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441626- 841471
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.861192- 1431159
- 811064
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.95992Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.210834Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61767