Olemme käyneet monessa liikkeessä kiertelemässä ja katsomassa ja olemme puhuneet toiveistamme sormuksiin liittyen.
Minulla on mielikuva/toive siitä, millainen kihlasormus voisi olla; hintaluokka olisi jotakin alle 400 euroa, kestävä materiaali olisi hyvä olla eli jotakin muuta kuin hopeaa ja siinä voisi olla jotakin kaunista kuviointia. Minulle olisi erittäin mieluisaa jos sormuksessa olisi esimerkiksi luontoaihe jollain tavalla koristeena. Luonto on ollut paikka joka rauhoittaa ja josta saa voimia ja se myös liittyy ensi treffeihimme vahvasti. Siksi juuri luontoaihe olisi suurin toiveeni sormuksessa.
Sydän- tai kukkakuviokin olisi mielestäni oikein kaunis.
Mieheni haluaisi ostaa meille molemmille sormukset mutta johtuen rahatilanteestaan hänellä on pieni budjetti. Eräs sormus joka minun mielestäni olisi todella kaunis kuvioineen ja juuri minun tyyliseni, maksaisi vähintään 300 euroa ja se menisi yli hänen budjettinsa ja siksi ehdotinkin, että voisin maksaa oman sormukseni. Mutta hän tahtoo olla perinteen mies siinä asiassa ja maksaa molempien sormukset.
Sormus olisi meille molemmille ensimmäinen kihlasormus ja ainakin omalla kohdallani haluaisin sen olevan myös viimeinen kihlasormus.
Toivonko liikoja?
Ei niinkään kihlasormuksen hinta, vaan se koristelu
Randy35
3
243
Vastaukset
- Jolene.
www.lapponia.com
- mymmeli7
Heippa!
Me olemme mieheni kanssa käyneet aina Aika-Kulta koruliikkeessä, siellä on monipuloinen valikoima ja jokaisen hintahaitariin sopivia sormuksia.
Varmasti löytyy sormus 200-300 euron luokkaan. - Perinteet
Jos tuleva kihlattusi tosiaan haluaa noudattaa perinteitä, niin perinteen mukaan nainen maksaa miehen kihlasormuksen ja mies naisen, joten silloinhan budjetti varmaan riittäisi, kun pitää ostaa yksi sormus kahden sijasta. Onnea tulevasta kihlauksesta :)!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133996
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831639Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641468Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731455Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371341Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121130Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341070- 931024
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65993