pilariperustus kalliolla ilman RAUTAA : (

pilarit kalliolla

Tasattiin sitten kalliota anturoilla joiden päälle tulee pilarit ja niiden päälle hirsimökki. Nyt vaan pääsi käymään niin että anturoiden raudat on porattu / tartunta otettu suoraan kalliosta, mutta jäi se rautatikku siitä anturasta ylös pilareille vahingossa pois.. Pilarit on jo muurattu suoraan anturoille ja niiden sisälle tökitty sitten pari kolme kasin harjaterästä ja betonia....Pysyneekö talo pystyssä vai miten mahtaa käydä...Kaatuuko "painosta" kaikki pilarini

3

1323

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sokkelimies

      Porasitko ne pilarin tartunnat anturaan? Vai heitit vaa sinne sisää? Toimii varmaan hyvin jos porasit ja hittikittil kiinni laitoit.

      • sokkelimies

        Ite kyllä tekisis uudestaan jos ei oo moontaa pilari ja varmistaisin tartunnat.


    • Rautamiäs..

      Kyllä se rakennus pysyy siinä, vaikkei rautaa olis missäänn . Pysyyhän vanhat tiilitalotkin pystyssä, eikä niissäkään ole rautaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      291
      2335
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      1407
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      23
      1403
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      144
      877
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      856
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      251
      774
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      739
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      570
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      478
    Aihe