Tytöt.. ♥

Tietääkö kukaan 14 vuotiaalle tytölle sopivia roolipelejä joita vois pelata ilmaseks netissä?? Thanks :))
10293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No tulee mieleen nyt Runescape, riippuu siit minkälaista, tykkäätkö verellä mässäilemisestä, ihmissuhteista vai mistä... Ite oon 11v poika, Runee oon pelannut 5 vuotta...

Äänestä

ei.

Äänestä

Riippuu ihan mistä peleistä tykkäät. Laitan tähän saman listan ilmaisista minkä pistin toiseenkin keskusteluun:

Oma TOP-10:

1. Aion (ehdottomasti paras)

2. Rift

3. Age of Conan

4. Mabinogi

5. Dynasty Warriors Online

6. King of Kings 3

7. Warframe

8. Mechwarrior

9. World of Battles

10. Vanguard Saga of Heroes.

Muita ilmaisia (free-to-play) pelejäkin on kuten:

Silkroad Online, Martial Heroes, Wolf Team, Runes of Magic, The Lord of The Rings Online, League of Legends, TERA, Allods, Jade Dynasty, Entropia, Flyff, Neverwinter, Raiderz, Ether Saga Odyssey, PWI, Rusty Hearts, Forsaken World, Vindictus, Arcane Saga, Uncharted Waters, Florensia, Eden Eternal, Shaiya, Grand Fantasia, Ragnarok Online 2, Star Wars the old republic, Last Chaos, Fiesta, Age of Wulin, Rappelz, Granado Espada, ja Everquest 2. Enempää en muista ja kaikkia noita pelannut paitsi TERA.

Tulossa on ArcheAge, Kingz ja ehkä myös Black Desert.

Äänestä
  • Sulle voisin suositella ehkä Mabinogia. Se on aika symppis ja huumorilla höystetty ja samalla silti pitää kiinni perinteisistäkin roolipelien elementeistä. Hahmotkaan ei ole sillei perus synkkiä vaan enemmän cartoon/anime tyylisiä.

    Äänestä

  • Paitsi, että siitä kuulema uupuu housing system kokonaan eikä craftaus ole yhtä sujuvaa. Näin kertoi kaveri joka vaihto TERA:n Aioniin :)

    Äänestä

Aionista puheenollen, mistä saan tietooni accountin nimeni?

Tapahtui semmonen, että sähköpostin, jota käytetään sivulle kirjautumiseen tiedän, mutta sitten pelissä kun yrittää kirjautua sisään niin en musta login namee.

Myöskään emailiin, kuin loin tuon accountin ei tullut niitä tietoja... Oma moka kylläkin, kun en ottanut ylös sitä :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jepjepjepjepjepjep kirjoitti:

Tietääkö kukaan 14 vuotiaalle tytölle sopivia roolipelejä joita vois pelata ilmaseks netissä?? Thanks :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu