Tytöt.. ♥

Jepjepjepjepjepjep

Tietääkö kukaan 14 vuotiaalle tytölle sopivia roolipelejä joita vois pelata ilmaseks netissä?? Thanks :))

10

290

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11vneuvoja

      No tulee mieleen nyt Runescape, riippuu siit minkälaista, tykkäätkö verellä mässäilemisestä, ihmissuhteista vai mistä... Ite oon 11v poika, Runee oon pelannut 5 vuotta...

    • ei.

      ei.

    • Riippuu ihan mistä peleistä tykkäät. Laitan tähän saman listan ilmaisista minkä pistin toiseenkin keskusteluun:

      Oma TOP-10:

      1. Aion (ehdottomasti paras)

      2. Rift

      3. Age of Conan

      4. Mabinogi

      5. Dynasty Warriors Online

      6. King of Kings 3

      7. Warframe

      8. Mechwarrior

      9. World of Battles

      10. Vanguard Saga of Heroes.

      Muita ilmaisia (free-to-play) pelejäkin on kuten:

      Silkroad Online, Martial Heroes, Wolf Team, Runes of Magic, The Lord of The Rings Online, League of Legends, TERA, Allods, Jade Dynasty, Entropia, Flyff, Neverwinter, Raiderz, Ether Saga Odyssey, PWI, Rusty Hearts, Forsaken World, Vindictus, Arcane Saga, Uncharted Waters, Florensia, Eden Eternal, Shaiya, Grand Fantasia, Ragnarok Online 2, Star Wars the old republic, Last Chaos, Fiesta, Age of Wulin, Rappelz, Granado Espada, ja Everquest 2. Enempää en muista ja kaikkia noita pelannut paitsi TERA.

      Tulossa on ArcheAge, Kingz ja ehkä myös Black Desert.

      • Sulle voisin suositella ehkä Mabinogia. Se on aika symppis ja huumorilla höystetty ja samalla silti pitää kiinni perinteisistäkin roolipelien elementeistä. Hahmotkaan ei ole sillei perus synkkiä vaan enemmän cartoon/anime tyylisiä.


    • Toinenpelihirmu
      • Paitsi, että siitä kuulema uupuu housing system kokonaan eikä craftaus ole yhtä sujuvaa. Näin kertoi kaveri joka vaihto TERA:n Aioniin :)


    • Toinenpelihirmu

      Aionista puheenollen, mistä saan tietooni accountin nimeni?

      Tapahtui semmonen, että sähköpostin, jota käytetään sivulle kirjautumiseen tiedän, mutta sitten pelissä kun yrittää kirjautua sisään niin en musta login namee.

      Myöskään emailiin, kuin loin tuon accountin ei tullut niitä tietoja... Oma moka kylläkin, kun en ottanut ylös sitä :D

      • toinenpelihirmu

      • toinenpelihirmu kirjoitti:

        Haha, voi vittu miten ton oon voinut missata, huolella vaan sählänny..:D
        No mut thx :)

        Milläs nimellä Aionissa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3708
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1163
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      50
      1162
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1027
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      95
      906
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      767
    7. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      747
    8. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      54
      746
    9. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      95
      736
    10. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      121
      706
    Aihe