Meidän piti lähteä Madeiralle patikoimaan ja nauttimaan kauniista maisemista, vuorista, luonnosta, kukkien väriloistosta, levadoista jne. Mutta denguekuumeuhka muutti suunnitelmat.
Vinkatkaas toinen vastaavanlainen kohde?
t. Aktiivilomailijat lähdössä patikoimaan, liikkumaan ja uimaan kauniisiin maisemiin
Vuoria ja patikointia? Vastaava kuin Madeira?
4
164
Vastaukset
Azorien saariryhmä. Pinnanmuodot eivät tosin ole yhtä vaihtelevia eivätkä jylhiä kuin Madeiralla mutta korkeuseorja on ja vihreyttä riittää. Vaelluspoluista saariryhmässä kerrotaan sivustolla http://www.trails-azores.com/. Suositan lisäksi vierailua kotisivuillani, jotka löytyvät näpäyttämällä nimimerkkiäni. Suomi24:n Azorien omalta palstalta Matkailu/Eurooppa/Portugali/Azorit löytyy myös hyödyllistä tietoa.
- maailmalta moi
Lähtekää Andeille. Ette kadu, patikoijan unelma.
- Yunnan
Tiger leaping gorge, Yunnan China
- vaeltaja minäkin
Azoreita minäkin ehdottelen, mutta jos sinne ei löydy sopivaa matkaa, toinen ihana vaihtoehto on Itävalta - lähinnä länsipää. Kyllä niissäkin maisemissa sielu lepää ja patikkapolkuja riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907326- 373887
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402602- 2302585
- 402403
- 1292329
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202015- 451912