Oma kanarialintupariskuntani on pesintä-puuhissa ja odotettavissa on poikasia (keltaisia, ruskeita ja kirjavia) tänä kesänä.
Jos jollakin on undulaatit pesimässä ja haluaisi vaihtaa undulaatin poikasen kanarialinnun poikaseen, niin ota yhteyttä tällä palstalla. Ensisijaisesti olisin kiinnostunut koiras-undulaatista, mikäli se visertelee.
Asutaan Lahdessa ja on aikaisempaa kokemusta myös undulaateista, vaikka kanarialintuja olen hoitanut paljon kauemmin ja kasvattanut vuosien varrella n. 20 poikasta myyntiin. Lähes kaikki koiras-poikaset ovat olleet taitavia laulajia!
Kanarialinnut saavat poikasia
Jari T
1
159
Vastaukset
- Kanaria-kasvattaja
Tänään aikaisin aamulla kuoriutui ensimmäinen poikanen. Munia on kaikkiaan kolme. Poikanen näyttää olevan tumma. Emo on kirkkaan keltainen ja koiras on tummanruskea lisko-kuvioinen. Emo on Saksasta ja isä on suomalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20713247
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122108Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes931159- 1141085
- 221050
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?37981Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30842Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80668Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80653- 63623