Kuinka paljon vakio-dt kiertää?

Eli kuinka korkealle vakio Dt:n kierrosluvut nousevat?
214980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

En tiiö

Äänestä
  • saatana lopeta vitun feikkiminä

    Äänestä

Ei sekierrä ku yskii ehk hyväl säkäl 5000rpm mut dt on tehty viritettäväks

Äänestä
  • Totta. Kaverin detsi leipo vakiona mutta sit viritti ja toimii nyt.

    Äänestä

no totta, dt on tehottoman laiska vakiona.

Äänestä

Mitä vuosmallii detsi on, riippuu ihan siitä, koska -07 eteenpäin moric boksi joka rajoittaa kierroksia johonkin lukuun, en muista mihin. -04-06 mallissa kierroksia rajoittaa kuri putkessa johonkin 5000-6500.

Äänestä

07 eteenpäin :)

Äänestä

Tuli tässä mieleen, että onhan dt mittaristossa se kierroslukumittari, katso siitä jos on vakio mopo ja mittari on tallella.

Äänestä

Eipä ole vakiomopo, tai en ainakaan luule niin :D. Pointti tässä on se, että oma moric-boksi on ohitettu 5mm ledillä(myös isompaa suutinta mutta kurit vielä paikalla). Tämä ohitus kuitenkin tapahtui niin kauan sitten etten muista, kuinka paljon kierrosluvut olivat ja nyt onkin herännyt epäilys että ovatko nuo ledit ohittaneet edesvähän :D. Eli tietääkö joku, ohittaako se edes vähän, kun kutosvaihteella kiertää semmoiset ~8000

Äänestä

Se ohittaa siinä tapauksessa ihan helvetisti koska vakio dt ei mitenkää kierrä noin paljoa 6 vaihteel

Äänestä

Helveti laiska oli ainaki mun dt vakiona, ja ei jaksanu kiertää ei sitte yhtään.
Ja no nyt on koko kuri veks, katti veks putkest, 90 suutin ja kiertää niin saatanasti, ottaa piikin siin 7000 kierrokses ja sitte lähtee. kulkee n 63 mittarin mukaa ku sit moricci rajottaa, mut vetojahan olis tosta viel niin pirusti. ja oikeeta vauhtii menee n 58 . Eli aika sopiva ja vetoi on !

Äänestä

Jaahas. Tänään tuli osittainen pettymys kun kurit lähti moposta ja lähin ajamaan ni kiihty ihan pirun hyvin mut karu totuus paljastu ledistä, se ei meinaa ohittanu sitten yhtää sen eteenpäin tosta kaheksasta tonnista :( täytyy vissii vaihtaa suosiolla diodiin (ilmeisesti 1n4007). Muuten, mites päin toi diodi siihe sinivalkoseen johtoon tulee? :)

Äänestä

Kokeile molemminpäin sitä, tuskin menee rikki vaikka laittais väärinpäin sen sinne.

Äänestä

totta, ja eikö se ole niin että tuo diodi ohittaa paremmin kuin ledi, ainakin olen lukenut?

Äänestä

Samaa olen itsekkin lukenut...Jostain syystä perehtynyt tähän -07-> malliin vaikka omistan -06 detsin :D

Äänestä

Vituttavaa kyllä kun kiihdytyksissä toimii kuin tauti ja sitten yhtäkkiä.NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ NÄ

Äänestä

mulla on 07 detsi tyhjennetty putki ja kulkee 60 poraamaton moric-boksi ja kiertää 10000 mittarin mukaa:) jos porais viela boksin niin kiertäis varmaa ihan helvetisti:D

Äänestä

Ittellä kiertää mittarin mukaa semmoset kivat 11000rpm

Äänestä
  • Pakko sanoa että DT mittari näyttää 10000 eikä yhtään enempää eli kusetat että mittari näyttää 11000

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pakko sanoa että DT mittari näyttää 10000 eikä yhtään enempää eli kusetat että mittari näyttää 11000

    Mul on kams dt ja kuriton putki ja rakpitettu cd nii 8400 enenpää eo nouse

    Äänestä

Misäs kohalla tuon detsin pitäs rajottaa kierroksia ku on 07 vuosimallia ja pystyy vinguttamaan johki 9500 aika helposti ja en oo mitään tuolle ite tehny että edelline omistaja kai

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dettsoni kirjoitti:

Eli kuinka korkealle vakio Dt:n kierrosluvut nousevat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu