huolensailmaisijoille kaupungin piikki auki?
13.6.
kesäteatteri
2128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.heinola.fi/Dynasty/kokous/20132620-13.PDF
"Vakituisista henkilöistä kulttuurisihteerin palkasta 50 % on sisällytetty kesäteatterin kustannuksiin.
Tapahtumatuottajan palkasta on sisällytetty 50 % WPK -talon tuloilla katettaviin kustannuksiin. Nämä henkilöt ovat ainoita Heinolan kaupungin työntekijöitä, joille on sälytetty vaatimus ns. ansaita itse itselleen palkkansa."
Itä-Hämeen mukaan, kulttuurisihteerin palkasta 50 %, joka on sisällytetty kesäteatterin kustannuksiin, on turvassa ja kulttuurisihteeri ei ole pulassa.
http://www.itahame.fi/?article=418170
"Kesäteatterikausi potkaistiin Heinolassa käyntiin todenteolla torstaina, kun Jaakko Saariluoman ohjaama ja muun muassa Vesa Vierikon, Eero Saarisen ja Sari Havaksen tähdittämä Diivat sai ensi-iltansa.
... Kesäteatteri oli liki täynnä ja reilut pari tuntia kestänyt näytelmä nauratti yleisöä alusta alkaen.
... Ensi-iltaan oli saapunut tukku tunnettuja kasvoja."
Koska "kesäteatterin kirjanpitoa" ei ole olemassa, miten ne 50% joka on sisällytetty kesäteatterin kustannuksiin, määritellään ja kuka sen tekee.
Onko tässä yhtälössä mukaan myös tapahtumatuottaja ja kuka on se tapahtumatuottaja?
Miten WPK -talon tulot määritellään ja miten tässäkin tapauksessa lasketaan tapahtumatuottajan palkan 50 %.
Heinolan kesäteatterin verkkosivut:
Mitä sinä haluat väliajalla?
Vastaa ja voitat Heilan herkkukori.
http://www.heinola.net/