Hei!
Etsimme uutta kämppistä 3 hengen kimppakämppäämme Lahden keskustaan edellisen muuttaessa yhteen poikaystävänsä kanssa. Olethan sisäsiisti, rehellinen ja sosiaalinen, ja ymmärrät kämppisasumisen päälle. Osaat siivota jälkesi, ja joskus myös toisten, etkä tule yöllä kontaten kotiin mölisten rappukäytävässä. :)
Kämppiksiksi saisit 26- ja 27 -vuotiaat rauhallista elämää viettävät naisopiskelijat, joista toinen opiskelee nuorisotyötä ja toinen käsi- ja taideteollista alaa. Asunnon pohjaratkaisun takia, toivomme että olisit kykenevä sosiaaliseen kanssakäymiseen ja avoimeen yhteiseloon. Tapanamme on ollut kämppisporukalla harrastaa elokuvailtoja, liikunnallista toimintaa tms. Toivomme myös että olisit pitkäaikainen vuokralainen.
Asunto on iso kolmio aivan Lahden keskustassa. Vuokrasopimus alkaisi 1.8. ja minimivuokra-aika 1 vuosi (tai koko asunnon irtisanominen), koska emme halua alituiseen metsästää uutta kämppistä. Ei tupakoivia, ei eläimiä.
Ota rohkeasti yhteyttä mikäli asuminen kanssamme kiinnostaa, vastaamme mielellämme kysymyksiin!
Tiedustelut apocaleya (a) hotmail.com
LAHTI keskusta: Etsitään kämppistä 3hlö kimppakämppään
apocaleya
2
420
Vastaukset
- alkup. kirjoittaja
Asunto on vuokrattu. The room has been rented.
- Aleksi 23
3 kimppakämpässä vuodenvaihteessa vapautuu 2 huonetta, 1 joka jää on tyttö ja lähtijät ovat poikia. Sukupuolella ei ole sinänsä väliä, kunhan vain tullaan toimeen.
Paikka on ydinkeskustassa Aleksanterinkadulla vuokra a258€ vesi 18€. Kiinnostuneet voivat soittaa 0400-284649 Seppo Miettinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522017
- 621932
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121475- 611281
- 501239
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643