Kokemuksia Tiimarissa töissä olemisesta?
Millasta on? :)
Itse oon aatellut sinne hakea..
Töissä Tiimarissa?
4
1649
Vastaukset
- Sipe
Ilman muuta kannattaa töihin Tiimariin myyjäksi jos haluat työn missä ei ole haastetta, ei ole hyvää palkkaa, yksinkertaiset työtehtävät, ei vaadita koulutsta.
- Hoh
Kiva ja rehellinen vastaus,..mutta joku sitäkin työtä tekee ja myös pitää siitä.Miksi tuupata toisen ideaaliset toiveet suohon jo omalla negatiivisella käsityksellä.Jokainen muodostaa työstään oman käsityksensä, ja kokee kaiken varmaan erilailla.Yksi tykkä hyllyttää kauppatavaraa ja toinen istua kassalla.Joku haluaa johtajaksi, ja joku omistaa itse kaupan.Jokaisella omat lähtökohtansa ja tavoittensa.Yksi opiskelee ja ei saa haluaamansa työpaikkaa vaikka valmistuisi insinööriksi.'
Me Suomalaiset olemme aika jämäköitä esittämään mielipiteitä,..allekirjoittanut myös,..mutta mikä ihme meitä pistää aliarvioimaan toistemme töitä ja työpaikkoja, tai motivaatioita.
Jos työpaikan saa,..se on jo kullanarvoinen asia,..jos vielä pitää työstään, se on mahtavaa. Henkilökemiat jos vielä rullaavat,..Upeaa.
Vietämme töissämme aika ison saran elämässämme,..joten kannattaa luottaa omaan intuitioonsa, ja valita työ sen mukaan msitä saattaisi pitää, ja missä tuntisi olevansa hyvä.Jos se vaisto ohjaa oikeaan kertalaakista,..upeaa.Jollei, voi aina kokeilla jotain muuta.
Onnea ja iloa,..valitsemaasi työhön! - Kalle-ankka
Heh, vuosisadan idiootti. Mietippäs hetki vaikka alkuperäisen Lauran kuvitteellista elämäntilannetta. Hän on yläasteen jälkeen ajatellut pitää välivuoden ennen siirtymistään lukioon/ammattikouluun. Minkäköhän laista työtä saa:
- alle 18v
- ilman koulutusta
- ilman työkokemusta
Sinun mielestäsi pitäisi soittaa Jorma Ollilalle, että josko pääsisi Jormaksi Jorman paikalle vai? Vai ottaisikohan joku lakifirma asianajajaksi tai jokin yksityinen sairaala sydänkirurgiksi? Hmm... pitää oikein miettiä. Käytä hyvä Sipe aivoja! Ei kaikkien elämäntilannekaan anna paljoa vaihtoehtoja työn suhteen. Jonain kauniina päivänä sinäkin voit vielä kiillottaa Lauran kenkiä kun hänestä tulee Hyksin ylilääkäri tai Elcoteckin varapääjohtaja. - Sipe
Kalle-ankka kirjoitti:
Heh, vuosisadan idiootti. Mietippäs hetki vaikka alkuperäisen Lauran kuvitteellista elämäntilannetta. Hän on yläasteen jälkeen ajatellut pitää välivuoden ennen siirtymistään lukioon/ammattikouluun. Minkäköhän laista työtä saa:
- alle 18v
- ilman koulutusta
- ilman työkokemusta
Sinun mielestäsi pitäisi soittaa Jorma Ollilalle, että josko pääsisi Jormaksi Jorman paikalle vai? Vai ottaisikohan joku lakifirma asianajajaksi tai jokin yksityinen sairaala sydänkirurgiksi? Hmm... pitää oikein miettiä. Käytä hyvä Sipe aivoja! Ei kaikkien elämäntilannekaan anna paljoa vaihtoehtoja työn suhteen. Jonain kauniina päivänä sinäkin voit vielä kiillottaa Lauran kenkiä kun hänestä tulee Hyksin ylilääkäri tai Elcoteckin varapääjohtaja.No justhan mä sanoin, että ei kun vaan Tiimariin töihin jos ei ole koulutusta vai etkö lukea osaa. Ei, ei ja ei, minä en kenkiä kiillota kun on tuo oma virka hoidettavana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511447- 639900
- 1495597
- 1443794
- 753750
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373635- 403388
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243183- 652815
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792603