Hei
Meillä on varattuna Playa del carmenista hotelli, jolla ei ole omaa rantaa. Olisi kiva kuulla kokemuksia ns. yleisistä rannoista (beachclubeja?). Mitä suosittelette, löytyykö vaihtoehtoja ja hintatasosta.
Hotellimme on Lab Nah, onko siellä käyneitä?
Kaikenlainen muukin tieto otetaan ilolla vastaan esim. vinkit hyvistä ruokapaikosta. Ainakin yhdelle illalle toivoisimme tasokkaampaa ruokapaikkaa, joilloin juhlimme vuosipäivää :)
PDC
8
388
Vastaukset 8
- jhrnix
Playa del Carmenin keskustassa on ihan hyvät uimarannat, pitää vain tuoda mukanaan kaikki: ruoka juoma pyyhket ym. Yleiset rannat ovat siistejä, karibian valkohiekkaisia ja turvallisia, ja tietty ilmaisia. Tilaa on mukavasti.
Jos on auto etelämmässä on monia paratiisimaisia rantoja kuten Playa Paraiso, Tulumin liepeillä. Seikkailumielellä ja kyselemällä paikallisilta voit löytää rannan jossa ei ole muita! Älä vaan unohda omia juomia ym, koska palveluita ei näissä aina ole, mutta ovat maailman upeimpia rantoja.- helmikuu-14
Kiitos vinkeistä :)
Onko palveluja sisältävät rannat vain hotellin asiakkaille? Autoa ei luultavasti ole käytössä, mutta täytyy selvittää josko tuonne Paraiso rannalle pääsee julkisella tai tietty taksilla. Onko tietoa matkan pituudesta? - paras ranta
helmikuu-14 kirjoitti:
Kiitos vinkeistä :)
Onko palveluja sisältävät rannat vain hotellin asiakkaille? Autoa ei luultavasti ole käytössä, mutta täytyy selvittää josko tuonne Paraiso rannalle pääsee julkisella tai tietty taksilla. Onko tietoa matkan pituudesta?Kuulehan, jos esim. pdc:tä on Akumaliin 40-60 kilsaa ja Tulum on vähän etelämpänä, niin päättele ite matkan mitta.
- hääpvä heinäkuussa
Onnea!
- Helmikuu-14
Paljon kiitoksia :)
- principeen
Olen ollut naimisissa kuusitoista vuotta. Mutta, en ole viettänyt puolison kanssa yhtä ainoatakaan hääpäivää. Matkusteltukin on. Kun lomamatkan suunnittelu alkoi, niin mitään tietoa siitä, että mitä tulisi tapahtumaan, niin ei meillä ollut. Lomakohdemaamme oli toinen. Majoituksemme taso Meksikossakin oli eri kuin mihin päädyimme. Ja nyt arvelen, että saamme lomaltamme lopulta sitä mitä toivoimmekin. Mukavaa häämatkaa teille molemmille
- principessä jo
Ja lomamme oli enemmän, jota odotimme. Lämpimästi voimme suositella kaikille ko. majoituskeskusta.
- 3 kertaa ollut
Akumalissa tosi hyvä ranta, ravintolat, vessat ym. Suosittelen oppaan kanssa snorklausta, n 1,5 tuntia, maksoi n. 200 - 250 pesoa, nähtiin kilppareita, rauskuja, barrakudoja, merisiiliä ym. Siihen siältyi myös snorklausvehkeet ja omien tavaroiden säilytys.
Tulumin reissu myös ikimuistoinen, rauniot ja kaunis Paraiso Beach, kaunein ranta missä olemme käyneet. Siellä myös palvelut rannalla.
Paras tapa matkustaa on collectivolla, Akumaliin 35 pesoa yksi suunta ja Tulumiin 40 pesoa (maaliskuu 2014). Taksilla maksoi Akumaliin 350 pesoa pelkkä menomatka 4:lle hengelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811204
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29875Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19735- 46609
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13587Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180562Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123540Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13540On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460- 26448