h.e.l.p

Shalom gurut!!!

Aion levyttää muksujen huoneen katon gyprockilla
ja nauha saumaan kitti päälle ja hiontaa pari kertaa maalaus päälle,väittävät että pirun vaikiaa (hauki on kala,hauki on kala,v..ttu ku o vaikiaa..)Armahtakaa minut tästä tiedon tyhjyydestä rakkaat ystävät??

Kunnioittaen
2429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos ei tosin mukavaakaan. Kittaus-hionta-kittaus-hionta ja himmeä maali päälle. Siinä se.
Kittaaminen ei tietysti onnistu joka jannulta, jos keneltäkään eka kerralla ihan putkeen, mutta siitä vaan.
Kitiksi otat vaan esim Vetonitin LR:ää, niin ei mene hermot kun hioo.

Äänestä
  • Yläkerran katot jaksoin kitata ja hioa ja kitata ja hioa ja maalata ja kitata ja hioa jne.

    Alakertaa otin suosiolla paneelikatot, osittain jopa jo gyprockien päälle. kyllä gyproc pintojen tasoittaminen on yksi paskimpia hommia mitä taloprojektissani eteen tuli...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaipaani kirjoitti:

Shalom gurut!!!

Aion levyttää muksujen huoneen katon gyprockilla
ja nauha saumaan kitti päälle ja hiontaa pari kertaa maalaus päälle,väittävät että pirun vaikiaa (hauki on kala,hauki on kala,v..ttu ku o vaikiaa..)Armahtakaa minut tästä tiedon tyhjyydestä rakkaat ystävät??

Kunnioittaen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu