Takkatuli

On se mukava sateisen päivän jälkeen, ja kun on saunassa käynyt niin istahtaa sitten mökillä takkatulen ääreen ja paistaa parit makkarat. Sitten tekee konjakkitotin ja nautiskelee eläkepäivien ihanuutta!
1111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se se vasta on elämää. Samaa mieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MökkiJess kirjoitti:

On se mukava sateisen päivän jälkeen, ja kun on saunassa käynyt niin istahtaa sitten mökillä takkatulen ääreen ja paistaa parit makkarat. Sitten tekee konjakkitotin ja nautiskelee eläkepäivien ihanuutta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu