Ryanairin lento Tampereelta saapuu puolen yön maissa Gironaan. Onko kokemuksia lentokenttähotellista? Ja aamulla tarkoitus jatkaa matkaa Barcelonaan. Junayhteys hyvä ja helppo? Kertokaahan kokemuksia, kiitos, ja muutkin käytännön vinkit tervetulleita :)
Girenaan - matkavinkkejä?
2
189
Vastaukset
- Costa brava
Siinä on on kaksi hotellia lähellä, itse yövyin hotelli Vilobissa joka on ihan siinä vieressä ja joku parempi on siinä kauempana.. .ihan ok hotelli tuo Vilobi, tosin ravintola ei oo aina auki, joten lentokentälle syömään tai sitten jonkun matkan päässä on ravintola Matador. Ja lentokenttähän sijaitsee Gironan keskustan ulkopuolella jotain 20-30 kilsaa. Ja Barcelonaan kannattaa mennä Barcelona bussilla ja bussit lähtee siitä lentokentän vierestä ja vievät Barcelonan linjaauto-asemalle. Lippuja myydään siinä kojussa josta bussit lähtevät. Gironan lentokenttä sijaitsee ihan Ranskan rajan tuntumassa, taitaa olla 30-40 min matka.
- Tabasco+
Kiitos tästä, vaikuttaa ihan asialliselta ja kohtuuhintaiselta tuo Vilobi ja bussilla siis Barcelonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921796- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 47751
- 36742
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673