Helsingin Länsisatamassa on ammuttu.
Poliisin mukaan mies ampui naista rintaan ja sitten kohti poliiseja, kertoi Yle.
Poliisi taltutti sitten miehen ampumalla tätä alaraajoihin.
Välikohtaus sattui ennen kello yhtä Länsiterminaalin läheisyydessä.
Ylen mukaan loukkaantuneet toimitettiin sairaalaan eikä heidän tilastaan ole vielä tarkempia tietoja. Poliisi ei osannut vielä kertoa mitään syytä ampumiselle.
Viime sunnuntaina poliisi ampui aseistautunutta miestä jalkaan pyöräilyväylä Baanalla Helsingin keskustassa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288574433578.html
Uusimpien tietojen mukkaan kaksi ihmistä kuoli, ammuttu nainen ja ampujamies. Kenen poikia oli tämä ampuja? Kuka hänet ampu, poliisi vai?
KAKSI TAPETTU SATAMASSA!
11
734
Vastaukset
- g.slott
rokanpoika kuului ampuja olevan ja nainen oli lammion sisko
- :( ):
Mistä päin nää oli, en tuntenut heitä?
- zig takaisin tänne
Oli virolainen, ei ollut romani. Älkää aina vääristelkö asijoita.
- 31vszav
kaaleeita olivat
- rgtr
Juu kyllä olivat. Nainen oli Virolainen ja mies valtaväestöstä.
- 816
rgtr kirjoitti:
Juu kyllä olivat. Nainen oli Virolainen ja mies valtaväestöstä.
Ei ku kyl se oli takahikiän raineri.
- Muista tämä AINA!
rgtr kirjoitti:
Juu kyllä olivat. Nainen oli Virolainen ja mies valtaväestöstä.
Kun uutisissa lukee "SUOMALAINEN mies", se tarkoittaa AINA johonkin pienempään kansalisuusvähemmistöön kuuluvaa, esim. romania tms. Se on sanomalehtien tapa vyöryttää kaikki paha kantasuomalaisten syyksi. Kuitenkaan Suomen kansalaisuuden omaava ei ole sama asia kuin suomalainen!
- somelainen80
Muista tämä AINA! kirjoitti:
Kun uutisissa lukee "SUOMALAINEN mies", se tarkoittaa AINA johonkin pienempään kansalisuusvähemmistöön kuuluvaa, esim. romania tms. Se on sanomalehtien tapa vyöryttää kaikki paha kantasuomalaisten syyksi. Kuitenkaan Suomen kansalaisuuden omaava ei ole sama asia kuin suomalainen!
Suomalainen on suomalainen olipa romani tai somali, kun se on virallisesti Suomen kansalainen. Sitä tosiasiaa ei muuta hommalaisten/sisulaisten mielipiteet.
- Marja-Matti
Vakavasta rikollisuudesta täytyy olla kysymys, kun suomalainen poliisi noin ampui. Jännää, että heti tällä palstalla tiedetään rikollisten henkilöllisyydetkin. Pienet on piirit!
- faktisgöran
muista tämä aina, kun vaimo jättää suomenjullin niin jullin itsetunto vaatii verta se kuuluu kansallisitseuhoon. niin se meni länsisatamassakin ja jälki oli normaalin näköistä tappomeininkiä.
- SIPULIN POIKA
JEES.ja huh,huh,,,yksi RYSSÄ poissa.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711111
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489- 49477
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45472