Miksi ketjut poistetaan?

Mielipiteet ovat erilaisia, mutta eihän se ole rikollista, vai onko!?
1585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tyhmä kysymys.
Keskustelu on eri mielipiteiden ilmaisemista, jotka kaikki ovat samanarvoisia.
Muita poisto-oikeutuksia minä en tiedä, kuin jos ketjussa nimetään joku kirjoittaja.
Minä en tiedä, minkä perään sinä haikailet.

Äänestä
  • Onhan se saatava nimetä kenelle vastaus on. Muuten menee ihan sekavaksi sen jälkeen kun se puumalli poistettiin ja tulee väärinkäsityksiä.

    Äänestä

  • hullut säännöt kirjoitti:

    Onhan se saatava nimetä kenelle vastaus on. Muuten menee ihan sekavaksi sen jälkeen kun se puumalli poistettiin ja tulee väärinkäsityksiä.

    Chat on keskinäistä lärpätystä varten.
    Ei täällä ole tarkoitus puhua muista palstaajista, vaan asioista.

    Äänestä

Älkää nyt hyvät palstalaiset vastatko tähän.
Kirjoittaja yrittää kaikin keinoin mustata toista kirjoittajaa, aloittaa uuden ketjun kun ylläpito poistaa entisen.

Hyvä ylläpito.

Äänestä
  • Se koira älähtää...

    Äänestä

  • Suo anteeksi, että vastaan, koska olen tämän ketjun aloittaja.
    Tarkoituksenani ei ole mustata ketään. Miksi mustaisin tuntemattomia ihmisiä ja
    tuttujen kanssa käytän muunlaista yhteydenpitoa kuin keskustelupalstaa..
    Sattumalta ajauduin tänne, koska on tuttu paikka jo vuosien takaa.
    Pyytäkää poisto, hyvästi.

    Äänestä

En ole huomannut nimiä ainoastaan nimimerkkejä. Muistaakseni, ainoastaan Ruuneperi on ilmoittanut oman nimensä.
En haikaile mitään, en ketään, mutta satuin juuri paikalla, kun poistoja tapahtui.
Tämäkö on aitoa kahvipöytäkeskustelua ikäihmisiltä?

Äänestä
  • Ylläpito voi antaa bannin jos turhaa morkkaamista pitkään jatkaa.

    Äänestä

  • Saivartelua, kverulantti.

    Äänestä

  • pyydetään poisto kirjoitti:

    Ylläpito voi antaa bannin jos turhaa morkkaamista pitkään jatkaa.

    Pitäisiköhän ilmoittaa ylläpidolle tuosta jatkuvasta syyttelystä, mitä tuo yx mummo on liisa.sal-nikkiä kohtaan harjottanut kuin inkvisittori jo yli vuoden ajan??
    Ite varmaan laittaa niitä plussia ja miinuksia, sitten syyttää toista, jolla ei ole asiaan mitään osuutta.

    Äänestä

  • K.V. kirjoitti:

    Pitäisiköhän ilmoittaa ylläpidolle tuosta jatkuvasta syyttelystä, mitä tuo yx mummo on liisa.sal-nikkiä kohtaan harjottanut kuin inkvisittori jo yli vuoden ajan??
    Ite varmaan laittaa niitä plussia ja miinuksia, sitten syyttää toista, jolla ei ole asiaan mitään osuutta.

    mon mieshuolet lienevät syynä tuohon kateelliseen syyttelyyn.
    Tänäänhän se laittoi sen henk.koht. ilmoituksen miehen hausta.

    Äänestä

Hauskalta kuullostava sivistysana, piti oikein googlettaa tuo kverulantti = valittaja , marisija. Enää en sa mitää, en sa mitää.

Äänestä
  • Kannatti minunkin tämä päivä elää, opin ihan uuden sivistyssanan. :))

    Äänestä

  • kaisu-liisa kirjoitti:

    Kannatti minunkin tämä päivä elää, opin ihan uuden sivistyssanan. :))

    Miten ketjun voi poistaa neuvokaa ihmeessä?

    Äänestä

  • Tyhmä tynnyri kirjoitti:

    Miten ketjun voi poistaa neuvokaa ihmeessä?

    No ei yhtään mitenkään.
    Ilmoita asiaton viesti - voi pyytää poistoon.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tieltä eksynyt kysyy kirjoitti:

Mielipiteet ovat erilaisia, mutta eihän se ole rikollista, vai onko!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu