Yleisön pyynnöstä avaan ihka uuden aiheen viimeyön väkivaltaisista tapahtumista, ettei pääse totuus unohtumaan mitä täällä Kokkolassa viikonloput touhutaan. Päivän uutisista ei selvinnyt tapahtuiko tuo rivitalon joukko tappelu Isojärvellä vai Oravankadulla eikä siitä ilmennyt myöskään Mäyränkadun tapaus aamuneljän aikaan, kun lihava nainen lahtasi kaljua isäntää nyrkillä pannuun ja mies uhkasi tappaa mikäli lyö vielä kerran tai pari niin näkikös joku miten siinä lopulta kävi?
http://www.pohjalainen.fi/uutiset/poliisiuutiset/poliisin-yonseutu-yksi-puuta-pain-pahoinpitely-rattijuoppoja-1.1409615
http://www.pohjalainen.fi/uutiset/poliisiuutiset/poliisin-yonseutu-yksi-puuta-pain-pahoinpitely-rattijuoppoja-1.1409615
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyl noi rattijuopot on kans kamalia ei yhtään tiä millon mänöö yöjuoksulla henki eikä ne ite kuole ikänä vaikka ajasivat päin sitä vesitornia,,, keleper!
KP lehti kyllä laahaa jäljessä näissä uutisissa.Kokkolasta on tulossa juoppojen kaupunki.
Mikä siinäki on että sitä pitää tapella, riehua, örveltää kun on kännissä? Minä olen kännissä harvase päivä, pyöritän omaa firmaa mutta kännissä olen käytännössä joka päivä mutta en siltikään tappele, riehu, hajota, sekoile, aiheuta älämölöä, sotki paikkoja, tuhoa tarpeistoa, polta siltoja, riitele vaan olen elävä esimerkki että kännissäkin voi käyttäytyä.
Oliks ton rivitalon pihassa se kättäpidempi ollu niinkö suomennettuna puukko häh? Se on tuo nykylööppien salakieli niin vänkää, et joutuu aina ulalle täh!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013061717160676_uu.shtml
Rytimäellähän tuo näytti tapahtuneen. Kättäpidempi oli katkaistu haulikko.
Rytimäellä tapahtui
ja taas joku fiksu yhdisti kaikki rauhalliseen koivuhakaan?
Rautaputkilla varustautuneet "kunnialliset" autokauppiaat asialla....
Rytimäki on mennyt aivan piloille kerta taas tämmöstä ja on se kamalaa mistä se kaistahaulikko sinne tupsahti oliko se autossa vai siinä rivitaloasunnossa valmiiks ladattuna pirukaan sitä tiedä. Olipahan kuiteski kauhia kahakka :-(
Minullakin tuli heti ensimmäisenä Isojärvi mieleen ja luulenpa, että monella muullakin kävi mielessä tuo kauhujen rivitalo mutta nyt näköjään puhaltavat uudet tuulet ja uusin Amityville syntyi Rytimäellä, joten siis luojan tähden paetkaa....>>>
Eikös siellä Rytimäellä just hiljan kajahdellu laukauksia vai mitä ne täällä vouhotti niin olisko toi katkastu haulikko laulanu siinä kortteerissa jo aiemmin?
autokauppiaat? Oliko syy puuhun ajettu mb vesitorninmäellä?
Käydäänkö Rytimäellä jotain sotaa Halkokarilaisten veljien kanssa vai tuliko sieltä ulapalta Ruotsin vieraita pannemaan ruotua ojennukseen heh ?
Kertokaas rytimäkeläiset pelottaako teitä asua siellä tuollaisten väkivaltaisuuksien keskipisteessä ja tunnetteko lastenne olevan turvassa?
Mitä ihmettä tuolla Rytskänmäellä oikein tapahtui??? näkijöitä oli varmaan yhtä paljon kuin tän saitin lukijoita..... Kertokaa, jos vaikka tulisi Jussinaattona kahtomaan mitä nuo seuraavaksi keksii, koska minulla sattuu olemaan selvä kuski ja nopea pakoauto.
No Rytimäellä ei nyt tapahdu mitään, joskus noiden vuokratalojen ympärillä näkyy poliisiauto, mutta muuten kyllä tapahtumia pitää lähteä hakemaan muualta. Ulos kun lähdet kävelemään niin ketään ei näy, mitään ei kuulu, tuntuu että asuu jossakin maalaiskylässä. Olen ajatellut että täältä kaikki lähtevät viikonlopuksi maalle tai mökeille.
Siks siellon varmaan liian hiljasta ko kaikki Ryttylän joukkotappelijat viruu posessa.
Jaa pamauksia eilenillalla? Joko tämä joukko palasi kuvioihin vai puisteliko naapurinsetä taas mattopiiskalla mattoja niin että joku säikähti melkein hengiltä?
Ettei vaan ollu perseesees joka paukkui!