yliluonnollisia ilmiöitä

keski-pohjanmaalla

mielemkiintoista olisi tietää tapahtuukohan näillä seuduin useinkin jotain selittämätöntä. varsinkin perhohjokilaakson kuntien alue olisi itselle kaikkein läheisintä.
koskaan ei omin silmin ole mitään selittämätöntä nähnyt kiinnostuksesta huolimatta mutta kuullut kylläkin että lähinnä valoilmiöitä ym.niin sanottuja ufo-ilmiöitä olisivat aikojen kuluessa useatkin nähneet.
ihan kuitenkin luotettavia ja järkeviä ihmisiä ovat olleet enkä usko että ihan vaan valehtelisivat ja miksi valehtelisivat?
olisi kyllä mukava kuulla tai lukea mitä mielenkiintoisia juttuja ihmiset ovat kokeneet lähinnä ufot itselle mielenkiintoisimpia mutta myös aaveet ja aavemaiset paikat

7

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan näitä!

      Joo, ihan todistetusti on Vetelissä tapahtunut yliluonnollisia asioita! Nimittäin oikeuslaitos on hovioikeutta myöten todennut, että veteliläinen kansanparantaja on yliluonnollisia kykyjä käyttäen lumonnut naisia.

    • Elämän,Jumalanlapsi

      Ihmisen muuttuminen näkymättömäksi itsellensä ja ympäristöllensä.
      - Tämä on aivan tosi.
      Valokeilat nousemassa ja laskemassa kertoen UFO:n hallitsemisesta.
      - Tämä on viesti avaruudesta: "Saamme apua ihmisiä kunnioittaen, emme tapellen."

    • Jani auttaa vähän

      Mitä muita kokemuksia yli-luonnollisesta paranormaalista voisin löytää elämästäni?
      -On ihan turha ahdistella niistä nimestä, ja näin vedota yleiskunnon avulla perusterveydenhuoltoon, sen avulla ihmisestä huolehtimatta jättämiseen, myös muiden ihmisten hyvinvoinnille, koska se ei ole ihmisen lapsesta, maapallolla, edes inhimillistä.

      Maradona ja sen aiheuttaman yli-luonnollinen ilmiö on mielessä.
      - Varmaan meistä ihan jokaisella tänä kesänä.
      Yli-luonnolliseen ei saa sulkeutua, se haittaa vain itseä, empatiatta, yli-ihmiosen luomisena, jolle ei ole käyttö-tarkoitusta, edes arvostettuna. Vaan julmasti esitettynä halventamisen pilana.

    • Vaalea tyttö 4-v-85

      Onko se eristystila itsen sisällä, se läpinäkyvä laatikko ja konfirmaation neurologia yli-luonnollinen ilmiö?

      • Eräs aikuinen nainen

        Se on aivan viimeistä apua, mitä ihminen voi saada.
        Siinä on monia eri asioita, ja niistä on hyvin monet sellaisia, ettei voi tai saa edes yrittää tehdä niitä toiselle ihmiselle, tai hänen kanssaan.
        Paranormaalit yliluonnolliset ilmiöt näin kiellettyinä tai rankaisemiseen käytettyinä, väkivaltaa oikeuttaen, ovat hyvin pelottavia.
        Paranormaalia ilmiötä ei voi tlata itsellensä, kuten tuotetta postimyynnistä. Yliluonnollista kohtaan kannattaa suhtautua rauhallisesti.
        Paranormaaleja ilmilöitä ovat myös aistiharhat, yliluonnollisesta, kuten kuulo-aistiharhat omistamisesta, jotka ovat lapsella hyvin yleisiä. Ne kertovat sairaudesta, ja sekavuustilasta, kuten narsimista.
        Paranormaali ilmiö voi joskus aiheuttaa yliluonnollisen kokemisesta vaikean sulkeutuneisuuden, tai kivuliaan sekavuus-tilan, jonka ihminen kokee ahdistavaksi, ja hakeutuu näin omaan maailmaansa, pois muiden ihmisten seurasta, eristäytyy tai saattaa jopa kuolla.
        - Muuten ne ovatkin hyvä lahja, ja toivomus usein saada edustaa itseä siten, perustuu paranormaleihin kokemuksiin, itsestä, osana muuta ympäristöä, jopa maailmaa, ihmisen lapsena, maapallolla, inhimillisyydellä saattaa unohtua kohtalokkaasti, mutta antoisana kokemuksena. Aitona tarpeena saada kunnioittaa ja arvostaa ihmistä.

        Rauhallista kesää kaikille.....


    • rq3658

      Mitään yliluonnollista ei ole olemassa. Kaikille asioille on tieteellinen selitys. Kun selitystä ei löydy, ihmiset turvautuvat sepitettyihin uskomuksiin. Lopulta kuitenkin tiede voittaa sadut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      124
      4902
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      195
      4693
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      2348
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      1997
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1741
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      37
      1518
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      10
      1338
    8. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1235
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      84
      1209
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    Aihe