Travelcard-kysymys

marjatta 68

Monimutkaiseksi menee tämä Lontoon lippusuunnittelu julkisiin liikennevälineisiin. Nyt on selvinnyt, että jos hommaa 7 päivän Travelcardin rautatieasemalta (zone 1-3:lle £35,60 x 2 hlö £17,80 17 vuotiaalle), saa 2 for 1 alennuksia, mutta entä Heartrow hotelli-väli? Pahviselle kortillehan ei voi ladata extramatkoja, kuten Oystercardille. Jääkö ainoaksi vaihtoehdoksi siis maksaa yksittäislipuilla kolmelle henkilölle matkat Hethrowille ja takas, joka maksaa yhteensä £33? Neuvoja kiitos!

1

237

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on. Cash yksittäismatka on £5.50 ja Oysterilla sen saa 9.30 jälkeen (paitsi 16.00-19.00) £3 noina peak aikoina se on £5. Jos matkustatte off peak aikoina niin ja haluat säästää rahaa (et aikaa) niin ota Oysteri Heathrowlta ja lataa siihen tarvittava raha muuten se säästö ei ole hirvittävä peak aikoina. Palautat sitten kortin kun olet käyttänyt ja saat pantit takaisin.

      Muista että valokuva on tarvittava noihin paperikortteihin joten se lisää hintaa ellei sulla ole vanhoja passikuvan kokoisia kuvia jo valmiiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      992
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      32
      886
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      698
    6. 32
      665
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      21
      600
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      596
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe