Olisin kovasti kiinnostunut kokeilemaan jonkinlaista hieromasauvaa petipuuhissa mieheni kanssa, mutta hän ei ole ollenkaan innostunut ja kiinnostunut. Onkohan mustasukkainen?
Mitäs sellaisia hyviä vinkkejä tai perusteluja voisin sanoa, miten tuo auttaisi meitä petipuuhissa. Seksi sujuu hyvin, mutta jotain pientä piristettä tai vaihtelua haluaisin hommiin.
Sauva ja parisuhde
7
778
Vastaukset
- leluja2
Minä tein leluavauksen suhteessamme ja ostin vaimolle dildon. Eipä ole ilmeisesti käyttänyt kuin yhdessä kerran sitä. Tosin vaimo on muutenkin kylmähkö seksin suhteen ja hiukan tylsä, kun taas minä haluaisin kokeilla kaikkea uutta.
- Maikku800
Yksiin ei käy toiveet sitten meillä kummallakaan. Toisella hannaa nainen vastaaan ja toisella mies...
- Jollandiiia
Meillä myös vaimo oli hiukan kapeakatseinen sauvaan, ensimmäisen ostin nimipäivälahjaksi. Hieman varovasti alkuun kokeiltiin sitä samalla kun nuolin vaimoani, vaimolle tuo nuoleminenkin oli aivan uusi juttu. Muutaman kokeilukerran jälkeen vaimoni sai ensimnäisen orgasminsa suuseksissä jossa sauva oli pienenä apuna, ja nykyään tuolla kaavalla mennään melko usein. Itselleni seksilelut eivät ole koskaan olleet mikään ongelma, vaan päinvastoin nautin suunnattomasti kun näen vaimon nauttivan. Ehkäpä kannattaisi miehellesi vaan varovasti ehdotella, ja vaikkapa kädestä pitäen näyttää kiusoittelevasti mitä kaikjea kivaa sillä sauvalla saakaan aikaan, ja entistä ahnaampana ja kiimaisena otat miehesi tuon jälkeen ;)
- leluja2
Haluaisitko Maikku vaihtaa ajatuksia mailitse?
- kaalimato.com
Hei,
Jos tuntuu sitä, että kumppani ei lämpene hieromasauvalle voidaan ensimmäiseksi seksileluksi ostaa vaikkapa klitoriskiihotin tai peniksen varteen pujotettava kiihotinrengas. Toisaalta kumppania voi houkutella tutustumaan seksileluihin selailemalla yhdessä verkkokaupan valikoimaa. Voit esimerkiksi järjestää mukavan illan, ruoan ja juoman merkeissä... sitten kun sopivalta tuntuu ottaa tietokone eteen ja tutkia yhdessä verkkokaupan valikoimaa. Yksi vaihtoehto on myös hankkia itse jokin sinua miellyttävä seksilelu ja esitellä se sitten pikkuhiljaa kumppanille. On tietysti myös hyvä muistaa, että toista ei voi pakottaa käyttämään seksilelua sinulle jos hän ei halua. Tällöin voit käyttää seksilelua itse seksin aikana tai jos kumppani ei halua sitäkään, niin nauttia seksilelusta sooloseksissä.
Toisinaan yleinen keskustelu seksin moninaisuudesta, parisuhteen seksistä, omista toiveista ja haluista voi avartaa kumppanin näkemystä ja innostaa kokeilemaan jotain uutta. Keskustelua voi helpottaa aiheeseen liittyvän kirjallisuuden, lehtien tms. hankkiminen kotiin.
Terveisin
Kaalimato.com - adfadsfadfsfsffdf
Mulla on sulle yks sana: Öljy
Eroottinen hieronta on vähintääkin todella kiihottavaa. Hierontaöljyä kannattaa käyttää ja niitä voit tilata vaikka kaalimadosta. Vauvaöljy on myös hyvä ja sopii varsinkin alapäähän. Meillä on aina 2 öljyä esillä, joku hierontaöljy sekä vauvaöljy alapäähän ja leluille.
Miehen kannattaa lukea Hidas Käsi -niminen opas naisen eroottisesta hieromisesta: http://www.oocities.org/hidaskasi/
Nainen voi myös hieroa miestä ja suosittelen naista käyttämään siinä koko kroppaa hyväksi. Omaa kroppaa siis. Eli öljyät myös itsesi ja sitten voit hieroa itseäsi miestäsi vasten ja voin miehenä kertoa, että on todella kiihottavaa.
Hieron vaimoani todella usein jopa joka toinen tai kolmas kerta. Ja meillä harrastetaan seksiä monta kertaa viikossa, joten öljyä kuluu ;)
Käytämme toki paljon muita välineitä ja itseäni myös kiihottaa kun saan antaa leluilla vaimolle suuren orgasmin tai useamman kerralla. Penisrenkaat sun muut tietysti löytyy. Noh, monta vuotta on ollut nämä mukana ja seksielämä on vieläkin todella virkeä yli vuosikymmenen jälkeen. - myö
Meillä mies tilasi ensimmäisen sauvan meille. Yhteisissä leikeissä on sitä käytetty, ja välillä olen piristänyt itseäni miehen ollessa töissä :P. Nyt postissa olisi tulossa kiihotin ja penisrengas sekä geishakuulat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1333841Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201793Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos341664Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3181495Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201423Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421356Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy771019Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161014Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä131983- 75906