Mun äiti on aivan syvältä vaikka se kyllä huolehtii! Nyt kun kesälomakin on kaikki kaverit saa nukkuu pitkään ja rentoutuu ja minullahan aamu alkaa äidin huudolla et ylös sieltä et ei sitä koko päivää tarvi nukkuu! Mun täytyy myös paiskii hirveesti töitä! En vaan jaksa kuunnella sen mäkätystä ja käskemistä! Tekis mieli vaipuuuu alas!
Toinen on kotiintuloajat! Suurimmalla osalla kavereista niitä oo ja jos on niin se on. Siinä 24-1 aikana! Mun täytyy lähtee yleensä ensimmäisenä kotiin! Se on vähän noloo ja rasittavaa! Yleensä mun täytyy tulla 22-23 kotiin! Olen siis 15 vuotta!
Kaveritkin on sanonu et sano sille et anna mulle mukava muisto nuoruudesta eläkä huolehdi liikaa! Mut ei se auta sille, alkaa vaan huutaa mulle!
Toinen on kotiintuloajat! Suurimmalla osalla kavereista niitä oo ja jos on niin se on. Siinä 24-1 aikana! Mun täytyy lähtee yleensä ensimmäisenä kotiin! Se on vähän noloo ja rasittavaa! Yleensä mun täytyy tulla 22-23 kotiin! Olen siis 15 vuotta!
Kaveritkin on sanonu et sano sille et anna mulle mukava muisto nuoruudesta eläkä huolehdi liikaa! Mut ei se auta sille, alkaa vaan huutaa mulle!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaverit aina yrittää muistuttaa et ne pistää kotii tuloajat siks et ne välittää ja sit niillä itellä ei kotiintuloaikoja ole!!
Vähän tuppaa oleen samanlaista meininki meilläkin. Kotiintuloajoista, entiedä, kun ei kuulu tapoihin huinata kaupungilla öisin. Onkos sulla sisaruksia? Onko niille kohtelu samanlaista vai muuttuuko? Kyllä meillä ainakin huomaa et äiskä raakkuu aamulla mulle, mut eipä haittaa mitää vaikka velipoika nukkuis koko saatanan päivän. Ja sitten tee sitä ja tee tätä. Olen kyllä myös niin kyllästynyt että kyllä välillä on jo pakko pistää esimerkiksi aamulla vastaan nukkumalla vain sitkeästi ja ihan vain vittuillakseen, ajatellen että senkun huutaa saatana vaikka äänensä käheäks, mutta minähän en nouse.
On sisaruksia ja niiistä se ei kovin välitä jos ne on kauemmin illalla pois!! Just sama mulla et oikeen tahalleen yritän nukkuu pitempään vaikka niitä ärsyttäis!! Mut mua niiiiiin ketuttaaa täää hommma!!! Ylihuolehtiiii kaikista!!!
Kumpi lie parempi. Kun on nuria, joilla ei ole vanhempia, ei ketään. tai jos on niin lapset ja nuoret saavat heistä huolehtia. Vastuuta ja välittämistä tuo vain on. Ja äitis yrittää kasvattaa sinusta vastuuntuntoista ihmistä. Voi mennä liiallisuuksiin, jos aamutyöt eivät ole niin kiireelliä. Pitää nuoren saada nukkua kesälomalla.
Ei oikeeeeeesti!!!!! En jaksa enääääääää!!!!! Veliki alkaaa kettuileee tosa vieresssä ja on joku niiiiin pikkupentu !!! 17 v, mut ei voi uskoo! Mä menin koneeellle, toinen tuleee viereeen piipitttäää "määä soitan iskällle!" Ketutttaaaa!!!!!!!!! Olis 100% enemmän elämän haluuuu jos tota ei ois ikinä tähän talooon tullu!!!! Tapan kohta itttteni jos ei mikääää muuuu auta!!!!!
Kokeileppa tätä. Kun aamulla äitis tulee herättelee, nii älä välitä, jatka nukkumista, tai sitte käy uudestaa nukkumaan ku äitis menee töihi. Ja kotiintuloajat.. jos et haluu mennä viel kotiin, älä mene? Simple as that, ja jos äitis soittaa, nii sanot vaa että ''haista paska tuun sitten ku huvittaa'' :3
No, ne tulee sit hakemaan sieltä missä oon! Siinä on yks ongelma! Äiti ei ala ennen nukkumaan ennen kun oon tullu kotii !! Ja se on erittäin huono uninen, eli jos se valvoo pitkään se ei saa enää unta!!
Tää mun mutsi on nii saatanan ärrsyttävä-.- mäki oon viel raskaana ja mutsi heitti ulos:(