mitä seksi merkitsee teille?
kysymys
18+13
7341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Parhaimmillaan rakastelua jolla kumppanille osoittaa kaikista herkimmät ja syvimmät tunteensa häntä kohtaan ja muutoin. Joskus myös ihan vaan intohimoa ja fyysistä nautintoa. Seksi on itselle kuitenkin aina ollut parisuhteeseen kuuluva asia. Ja parisuhteella en tarkoita että ollaan tavattu kaksi kertaa, vaan jo hieman vakiintunutta seurustelua.
maistuis varmaan sullekin.
Kysy mitä keksi merkitsee siihen voin vastata.
Leipurit haluavat keksiä ehkä kerran vuodessa, jos sitäkään. Hyvin lahnamaisia ja epäseksikkäitä. En suosittele.
Ei mullekaan maistu lahnalta maistuva keksi, yöks.
Seksi merkitsee yhtä, mutta merkittävää tapaa osoittaa rakkautta omaa kumppania kohtaan. Seksi kulkee eräänlaisena punaisena lankana parisuhteessa ja heijastelee sen tilaa ja hyvinvointia.
Seksi on syvimmillään ja kauneimmillaan yhteensulautumista, toisen tuntemista, kohtaamista, avautumista, antautumista ja läsnäolemista. Kepeimmillään se on yhteistä leikkiä, jakamista, hauskanpitoa ja keskinäistä kokeilua, joka voi melkeinpä käydä urheilusuorituksesta. Rakastelu on parhaimmillaan ja täyteläisimmillään silloin, kun siinä liikutaan tunteiden koko skaalalla ja kohdataan toinen hänen ääripäissään.
Iha vittu kaikkea. Ei mut oikeesti, en voi kuvitella MITÄÄN PAREMPAA kuin hyvä seksi ihmisen kanssa, johon käy totaalisen kuumana/ johon on rakastunut. Ei helvetti. Uh. Siis siihenhän ihminen on luotu; lisääntymiseen. Tosin meillä lesboilla se seksi ei siihen johda mutta :-D Ei johda monesti muillakaan :D Pointti oli se että kyllä se naiminen täytyy olla se elämän keskipiste, joka vetää kaikkia puoleensa ja jonka ympärillä kaikki lopulta parveilee.
No ok ehkä joku mehevä pitsa voittaa sen. Tai sit molemmat yhessä...
Seksi on se asia, jota en koskaan tule kokemaan.