Kannattaako tällainen suoja?

Koneellani on Spywareblaster, Ad-Aware SE, virustorjunta ja palomuuri. Vieläkö Spybot Search & Destroy ohjelma toisi jotain lisähyötyä, vai onko liika jo liikaa? Toimisivatko edes yhdessä?
3547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulla on samainen arsenaali ja suosittelen että heität vielä sen Spybot:in mukaan. Joskus Spybot on tunnistanut jotain mitä ad-aware ei ole joten hyötyä on ollut. Ei pitäisi olla ainakaan haittaa.

Äänestä

on käytössä...ad-aware ja spybot etsivät hieman erilaisia haittaohjelmia ja molempien käyttö on aiheellista...kaikki ohjelmat toimii sopuisasti keskenään...sulla on pullat hyvin uunissa...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


örkki kirjoitti:

Koneellani on Spywareblaster, Ad-Aware SE, virustorjunta ja palomuuri. Vieläkö Spybot Search & Destroy ohjelma toisi jotain lisähyötyä, vai onko liika jo liikaa? Toimisivatko edes yhdessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu