poistettu keskustelu

miksi poistetaan koko keskusteluketju, jos siellä on yksi tai kaksi asiatonta viestiä. Täällä yksi tai kaksi henkilöä terrooorisoivat muiden keskusteluja siten, että ne sitten poistetaan. Pitäisiköhän noista tehdä rikosilmoitus, mikäli itse asianosaiset eivät tee. Onkohan se mahdollista, laitoin poliisille viestin ja odottelen vastausta, että voinko ulkopuolisena tehdä jotain.
12230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos tekstissä on sana HxxxUxxxRxxxRxxxI (jätä xxx:t pois) koko ketju poistetaan!
Eläköön vapaa Ranta-Pohjanmaa!

Äänestä

Ainoastaan laittomista henkilöön(nimi) kohdistuviin uhkauksista ja kunnianloukkauksista tai vähemmistöön kohdistuvasta rasistisesta ilmauksesta voi tehdä rikosilmoituksen. Huonomaku ja asiattomatviestit ovat asia erikseen ja koskettavat ainoastaan sivuston sääntöjä elikkä poistetaan korkeintaan.

Äänestä
  • Niin nuohan ovat sellaisia henkilöön kohdistuvia, tosin ei minuun eikä edes tuntemiini henkilöihin, mutta siitä huolimatta se harmittaa. Enkä jaksaisi niitä kuukaudesta toiseen lueskella.... Edes otsikkona. Tai siis pelko siitä, että milloin itse on jonkun tuollaisen hieman sairaan hampaissa. Ymmärrän senkin että jos on sairas niin on sairas, mutta eikai silloinkaan saa toisia vahingoittaa.

    Äänestä

  • Harmittaa vielä kirjoitti:

    Niin nuohan ovat sellaisia henkilöön kohdistuvia, tosin ei minuun eikä edes tuntemiini henkilöihin, mutta siitä huolimatta se harmittaa. Enkä jaksaisi niitä kuukaudesta toiseen lueskella.... Edes otsikkona. Tai siis pelko siitä, että milloin itse on jonkun tuollaisen hieman sairaan hampaissa. Ymmärrän senkin että jos on sairas niin on sairas, mutta eikai silloinkaan saa toisia vahingoittaa.

    Eivät ole laittomia uhkauksia jos nimeä ei mainita selkeästi. Tekstistä ei voi päätellä toisen terveydentilaa mutta laiton uhkaus on rikos mistä sitten johtuukaan. miksi luulet itse joutuvasi ns. jonkun sairaan hampaisiin? kyllä noissa uhkauksissa on kuitenkin jokin realimaailman kauna yleensä takana yleensä epäilisin näin.

    Eivät mieleltään sairaat ole muita väkivaltaisempia vaan tarpeeton väkivaltaisuus johtuu yleensä alkoholin suurkulutuksesta, fundamentalismista, reaktiivisesta agressiosta, impulsio kontrollin puutteesta, kroonisesta stressistä, posttraumaattisesta stressistä tai otsalohkon vammasta.

    Äänestä

Tuollahan mainitaan täysin nimi ja jopa työpaikka ja olikohan jopa jossakin osoite. Eihän ihminen voi olla terve, jos hän tuollaista tekstiä suoltaa tänne tai yleensäkin mihinkään muualle kuin poliisille, psykiatrille ja käräjäoikeudelle.
Jos ei ihan sairas, mutta jonkinlainen persoonallisuuden häiriö kuitenkin.

Niin en tiedä... jos tuokin tuulesta temmattu niin mistä voi tietää milloin se olet sinä tai minä herjan kohteena.....kun joku tuttu pimahtaa ja alkaa pommittaa täällä vaikka minkälaisilla syytöksillä.
Jos tuo olisi totta, niin varmaan se olisi käsitelty oikeudessa...

Äänestä
  • Kyseinen tyyppi saattaa herjata ihan piruuttain tuota tyyppiä.

    Äänestä

Kertokaa nyt kuka on Maija ja Anssin puoliso ? Lykkää sitten kaikki nettiin kun kerran olette alkaneet. Varmaan nämä henkilöt tykkäävät kun heidän seksielämää täällä revitellään..

Äänestä
  • Tuokaa kaikki nimet julki kun kerran olette aloittaneet,joku voisi tehdä salapoliisityötä ja selvittää maijan henkilöllisyys.

    Äänestä

  • ***Varmaan nämä henkilöt tykkäävät kun heidän seksielämää täällä revitellään..***

    Pidätkö alle 10-vuotiaan lapsen raiskaamissta "seksilämänä"?

    Sinun täytyy olla mielisairas.

    Äänestä

  • Pakko olla kirjoitti:

    ***Varmaan nämä henkilöt tykkäävät kun heidän seksielämää täällä revitellään..***

    Pidätkö alle 10-vuotiaan lapsen raiskaamissta "seksilämänä"?

    Sinun täytyy olla mielisairas.

    Sen sairaampi kun näiden solvausviestien suoltaja.

    Äänestä

  • Ei yhtään kirjoitti:

    Sen sairaampi kun näiden solvausviestien suoltaja.

    Mitä "solvausta" se on, jos kerrotaan TOTUUS?

    Äänestä

  • Kerro! kirjoitti:

    Mitä "solvausta" se on, jos kerrotaan TOTUUS?

    Tasapuolisuuden vuoksi viipyy "maijan"oikea nimi?Totuudesta tarvitaan kaikki puolet,puolitotuudet on halveksittavia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ärsyyntynyt kirjoitti:

miksi poistetaan koko keskusteluketju, jos siellä on yksi tai kaksi asiatonta viestiä. Täällä yksi tai kaksi henkilöä terrooorisoivat muiden keskusteluja siten, että ne sitten poistetaan. Pitäisiköhän noista tehdä rikosilmoitus, mikäli itse asianosaiset eivät tee. Onkohan se mahdollista, laitoin poliisille viestin ja odottelen vastausta, että voinko ulkopuolisena tehdä jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu