Tänään Hesarissa oli päätoimittaja Riikka Veäläisen pääkirjoitus lehtensä puolueettomuuden asteesta. Mielenkiintoinen aihe, jota Riikka onnistui pitkäsanaisesti pyörittelemään puolustusvoittoisesti.
Silmiin pisti eräs huomautus. Riikka sanoi, että Hesaria on "syytetty" milloin minkin puolueen kannattajaksi. Hän mainitsi Kokomuksen, SDP:n , Vihreät, Keskustan ja jopa Perussuomalaiset(?!). Mutta se tärkein puuttui eli RKP!
Silmiin pisti eräs huomautus. Riikka sanoi, että Hesaria on "syytetty" milloin minkin puolueen kannattajaksi. Hän mainitsi Kokomuksen, SDP:n , Vihreät, Keskustan ja jopa Perussuomalaiset(?!). Mutta se tärkein puuttui eli RKP!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Taas kerran tuli esille vanha totuus: Hiljaisuus huutaa!
Se, mikä jätetään mainitsematta, on juuri totuus. Kaikihan me tiedämme Hesarin olevan nimenomaan SVEKOlehti.
Hesari on aina sen johtavan puolueen tukija, joka on ottanut RKP:n siipiensä suojaan. Välillä se on olut SDP, välilä Keksusta ja nykyään Kokoomus.
Vai että Hesaria olisi syytetty pesujen suosimisesta, mutta ei RKP:n!?
Voiko enää härskimmin valehdella? Samoin valehdeltiin ns. uhkailukampanja-uutisoinnin kanssa.
Mihin Suomi on menossa, kun päälehti valehtelee työkseen vain puolustakseen ruotsalaisuutta....
Luin saman kolumnin ja hämmästyin, että kaikkien muiden puolueiden kannattajaksi on Hesaria nimetty palautteissa, mutta ei RKP tai pakkoruotsi! Miksi Venäläinen ei kertonut kaikesta mistä hän on saanut palautetta, varmasti sitä o n tullut eniten pakkoruotsista ja sen ylistämisestä rikkautena.
Riikka Venäläinen on idiootti. Todistakaa minulle ettei olisi.
Nimimerkki bbgtr on idiootti. Todistakaa minulle ettei olisi.
Filosofian tohtori Seppo Niemelä kiroitti hyvän mielipidekirjoituksen Hesarin juhannusnumerossa. Siinä hän puolustaa suomalaisuutta ja kansallisaatetta Saarikosken inhoa ja vähättelyä vastaan.
Saska kuulemma tuntee vastenmielisyyttä, kun hän näkee Suomen lippuja liehuvan juhannuksena!!!
Varmaan Ruotsin liput toisivat lämpimän tunteen Saskan sydämeen....
Ai "kuulemma"?
"Kuulemma" ei osoita yhtään mitään. Suora sitaatti Saskan kirjoituksesta ja mielellään myös linkki, kiitos.
Hesari panostaa säätiörahoitukseen nähtävästi?
Oi mahtava Ruotsi verovapaineen säätiöineen ohjaamassa Suomen kaltaista siirtomaata.
Ruotsitus on tärkeintä josta ei saa edes puhua.
Riikka Venäläinen yrittää sotkea asioita ihan kuin valtion ja Hesarin nettiagentti Olet hullu Tavallinen maisteri.
Lukijat, tilaajat, mainostajat, sivistyneistö, intellektuellit, älykkäät eivät hylänneet Hesaria lehden puoluevärin vuoksi vaan sen vuoksi, että Hesari on kritiikitön NATOn äänitorvi ja Venäjä-vihan levittäjä.
Hesari teki virheen kun rupesi Naton äänitorveksi, Natohulluja ja sotahulluja ilmestyi Hesarin nettikeskusteluihin haukkumaan Hesarin Natoa vastustavat lukijat, keskustelujat, tilaajat, jotka hylkäsivät Hesarin.
Venäläinen ei pysty tekemään siihen mitään muutoksia. Sama Nato-touhotus ja natottaminen jatkuu Hesarissa.
LOPETA HESARIN TILAUS TYYLIKKÄÄSTI NYT
tietävästi Hesarin paperilehtilevikki laskee noin 400 tilaajan vähennyksenä
viikossa.
http://www.erkka.com/sivut/eroaerkosta/hs.html
Älä tue suvaitsematonta Hesaria, jossa ei ole analyyseja vaan
vanhoja jo julkaistuja uutisia edellisiltä päiviltä
ja joissa on kattavaa suomalaisten nälvintään ja punavihreiden
ja pakkoruotsittajien nostatusta.
Hesarin uusin valtaus on vastaava päätoimittaja joka on ylioppilas
siis koulujakäymätön kaveri, joka on pelästynyt KYLMÄÄ SOTAA
eli ei ymmärrä TÄYSIN historiaa
(kylmä sota = lännen vastaus entisen liittolaisen kommunisti-Venäjän
valtapyrkimyksille, koska tämä yritti vallata Euroopan hivuttamalla
lähemmäs Hollannin rajaa blokkauksella ja panssariuhalla).
EROA ERKOSTA NYT emme tarvitse suomalaisten panettelijaa enää
vaihtoehtoja on, vuositilauksella noin 350 euroa pystyt ostamaan taivaskanavia
(itse suosin BBC, SKY, ZDF (saksa), France 2, TV5Monde(maksuton, usein
tekstitys englanniksi tai saksaksi) jne.
näistä saat kattavan ajantasaisen punavihreydestä vapaan uutispaketin
etkä tue suomalaisuuden pilkkaajaa Hesaria ja sen pintatietoa hämmentäviä
pakkoruotsittajabloggaajia.
http://joonaskonstig.com/2013/06/08/miksi-en-tilaa-hesaria/
Suomen Kuvalehden artikkelin Media hädässä (23/13) mukaan Helsingin Sanomien levikki on laskenut nopeammin kuin muiden sanomalehtien. “Liian moni ilmoittaa peruutuksen syyksi tyytymättömyyden sisältöön. Tässä on avoimen itsetutkiskelun paikka”, kertoo toimitusjohtaja Pekka Soini.
Joten hyvä Hesari, annan yhden lukijan panoksen itsetutkiskeluanne varten.
Lopetin Hesarin tilaukseni tammikuussa, ja se on ollut onnistunut päätös.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9344466
Lopeta Hesarin eli tuttavallisesti Pravdan tilaus, jos sinulle vielä tulee mokoma maksullinen propaganda ja mainoslehtinen.
Soitin itse Hesarin puhelinpalveluun keväällä ja lopetin tilauksen. Asiakaspalvelija kysyi syytä tilauksen lopettamiseen ja ilmoitin syyksi, että lehti on suomalaisvastainen rasistinen lehti. Juuri silloin oli ollut Amnestyn Frank Johanssonin kirjoitus, jossa hän väitti, että Sellon 3 miestä ja yhden naisen ampunut albaani osoitti tyypillisen suomalaisen miehen naisiin kohdistuvaa vihaa.
Takaan että aamusi alakaa virkeämpänä kun et lue Helsingin Sanomia.
Analyysi Erkkojen toimista
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/239927-lahteet-erkot-erottivat-pentikaisen
MUISTA ETTÄ VIEROITUSOIREET VOIVAT VIEDÄ AIKAA MUTTA ÄLÄ PELKÄÄ
http://www.martat.fi/marttailu/marttailunurkka/lopetin-hesarin-tilauksen/
EROA ERKOSTA HELPOSTI
http://www.erkka.com/sivut/eroaerkosta/hs.html