Rehellisyys...

Rehellisyys maan perii, on sananlasku.
Ja viisas lasku onkin!
Niin minä olen taaplannut elämän varsitiellä.
Rahaa on kertynyt ja omaisuutta.
Ei ole tarvinnut karhukirjeitä kirjoitella, eikä jakob_postia lueskella.
En ole myöskään tarvinnut lakiasia _naisia/miehiä turvaksi.
Ei ole myöskään käräjäsalien saranat kuluneet vuokseni!

Ottakaa tästä esimerkkiä, niin ei juorukellot kilkuttele toreilla ja lehtien palstoilla!
10382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

höpö ukko taidat lähinnä olla.

Äänestä

Rehellisyys on kunnoitettava ominaisuus, sehän kuuluu kunnon kotikasvatukseen ja pitää opettaa jo pienille lapsille.

Äänestä

tunnetko rehellistä autokauppiasta

Äänestä

Kepu pettää aina. Tämäkin asia tuli todeksi, kun Valion jäätelö ei maistunut miltään. Tukirahat menevät kepulle ja jäätelöön vatkataan ilmaa. Pankaa puntariin niin litra painaa 470g

Äänestä
  • A vot, borssi ja seljanka ne miehen tiellä pitää.

    Äänestä

Minä en ole rehellinen ollut koskaan. Rahaa on kuitenkin kertynyt niin, etten tässä elämässä pysty niitä kuluttamaan. Naisia on ollut enemmän kuin pirtissä hiiriä.maksamattomien verojen takia jouduin muutamaan ulkomaille. Aitenneko tu mitään. Ainakan ei tarvitse pirttiä lämmitellä tahi lumitöitä tehdä. Karvalakista tein koiralle lelun. Minä voin ruveta rehelliseksi sitten kun Kuhmoon saadaan kunnon lääkäri. Tai ehkä seuraavassa elämässä.

Äänestä
  • Voisit lainata yhistykselle jotta saisivat vaijerin ostetuksi.

    Äänestä

  • Voisit antaa ylimääräiset työttömille. Mutta anna sillä ehdolla, että kirjoittavat kuitin ja kuitit siitä, mihin ne rahat laittavat (laittoivat).
    Ettei tarvitse talousrikoksia tutkia...

    Äänestä

  • Makeatsuut kirjoitti:

    Voisit antaa ylimääräiset työttömille. Mutta anna sillä ehdolla, että kirjoittavat kuitin ja kuitit siitä, mihin ne rahat laittavat (laittoivat).
    Ettei tarvitse talousrikoksia tutkia...

    Kukapa niitä tutkisi ei kukaan.

    Äänestä

kyll ne titkii ja sitten hutkii mukava nährä ketä sit hutkitaahan syyllisiä on joko yksi
tai sit useampi piretään peukkuja pystys että enemmistö pääsis hutkittavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnnenUkki kirjoitti:

Rehellisyys maan perii, on sananlasku.
Ja viisas lasku onkin!
Niin minä olen taaplannut elämän varsitiellä.
Rahaa on kertynyt ja omaisuutta.
Ei ole tarvinnut karhukirjeitä kirjoitella, eikä jakob_postia lueskella.
En ole myöskään tarvinnut lakiasia _naisia/miehiä turvaksi.
Ei ole myöskään käräjäsalien saranat kuluneet vuokseni!

Ottakaa tästä esimerkkiä, niin ei juorukellot kilkuttele toreilla ja lehtien palstoilla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu