nettikoneeseen ilmestynyt juuri n,30 huomattavan edullista kaivuria traktori savo oy ja motoland- liikkeiden ilmoituksina. ainakin motolandin kotisivulla oli lähinnä mönkijöitä ja mopoja, ei mitään raskas kone puoleen viittaavaa eli ihmettelen mistä yks kaks 10 kaivuria myynnissä.. molempien liikkeiden ilmoitukset tänään iltapäivällä ilmestyneet ja molemmissa aukioloajat 9-17 arkisin. eli eivät varmaan vastaa puhelimeen.
kusetus?
11
1316
Vastaukset
- juippi10001
näky ainaki yks komatsu mikä oli traktori savolla myynnissä löytyvän mascuksen kautta saksasta.
hinta oli yli tuplasti sen mitä ilmottaa traktori savo. - konea muutavana
Kylla nama koneet ovat olemasa edulisia.kaiki on kulin huvia kunto,nama muutan nopea asiakas
- ÖKY-MIES
Suomalaiselta ei kannata ostaa mitään!!!
Meillä ostetaan aina ulkolaista tavaraa, et mahdollisimman vähän työtä ja rahaa jää tänne kurttuiseen suomeen ja suomalaisille.
- Konepörssi
http://www.koneporssi.com/uutiset/tekaistuja-nettisivuja-olemattomia-koneita/
Tuolta voi lukea kuinka näitä kusetuksia tehtaillaan. - Petetty moponostaja
Itse ostin Motolandista mopon nettimoton ilmoituksen kautta. Mopo kyllä tuli, muttei se ole sama kun ilmoituksessa. Rekkari on eri, ajettu 2000 km enemmän ja myyjä väittää että kyllä se sama on! Pankin maksukuitissa on mopon tiedot rekkaria myöten, joten todisteita on! Jos sieltä mitään tilaatte, niin varmistakaa että tulee mitä tilaattekin. Tulostakaa myynti-ilmoitukset ja kuvat todisteeksi itsellenne, jos käy kuten minulle, että saatte todisteet.
- puavo2
Nämä kaikki hampuri-lontoo-kouvola myyjät, joopa joo. Kannattaisko kuiteski hommata sellaiselta joka oikeasti tietää ne koneet eikä vaan käy kuvailemassa niitä ympäri maailmaa sulkemisajan ulkopuolella aidan takaa. Tasta hjuva kone pihaan asti meininki.
Hyvin usein tulee viikon päästä vastaus, että konetta ei ole.
Sitten kaiken lisäksi siellä kiertelee kaiken maailman kokkeja kokeilemassa koneita. Tietoa kaivinkoneesta just sen verran kuin raskaskoneasentajalla pullataikinasta!
Siinä koneen oston huumassakin kannattaa ottaa selvää siitä välittäjästä, eikä vain tuijottaa sitä konetta.
Oman koneeni hain itse.- Voivoivoivoivoi
Eikö se kouvolan konemyyjä siirtyny matekon leipiin ???
- Maanilveilijä
Minä ostan aina uuden koneen.
- BRITAINS TRACTOR
Ulkolaiset huijarit olivat kaapanneet näiden rehtien suomalaiskauppiaiden nettitunnukset ja lisäilleet heidän nimissään tuotteita.
- Exasiakas
Motoland kunnon huijari ja älkää ikinä menkö ostamaan siltä mitään. Nimimerkki kokemusta on.
- vainrehtiäkauppaa
Tässä vaan vahvistuu oikeaksi käyttämäni taktiikka: mitään ei osteta puhelimessa eikä netissä. Kaikki kaupat käydään naamasta naamaan ja maksu vain ja ainoastaan käteisellä. Mikään matka ei ole liian pitkä mennä paikalle ja tehdä kaupat rehellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial311935Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651890Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3791773Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221158- 121131
- 921113
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt81076- 2851025
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks501011