nettikoneeseen ilmestynyt juuri n,30 huomattavan edullista kaivuria traktori savo oy ja motoland- liikkeiden ilmoituksina. ainakin motolandin kotisivulla oli lähinnä mönkijöitä ja mopoja, ei mitään raskas kone puoleen viittaavaa eli ihmettelen mistä yks kaks 10 kaivuria myynnissä.. molempien liikkeiden ilmoitukset tänään iltapäivällä ilmestyneet ja molemmissa aukioloajat 9-17 arkisin. eli eivät varmaan vastaa puhelimeen.
kusetus?
ostaja?
111325
0Äänestä
Vastaukset 11
Vanhimmat
näky ainaki yks komatsu mikä oli traktori savolla myynnissä löytyvän mascuksen kautta saksasta.
hinta oli yli tuplasti sen mitä ilmottaa traktori savo.
Kylla nama koneet ovat olemasa edulisia.kaiki on kulin huvia kunto,nama muutan nopea asiakas
Suomalaiselta ei kannata ostaa mitään!!!
Meillä ostetaan aina ulkolaista tavaraa, et mahdollisimman vähän työtä ja rahaa jää tänne kurttuiseen suomeen ja suomalaisille.
http://www.koneporssi.com/uutiset/tekaistuja-nettisivuja-olemattomia-koneita/
Tuolta voi lukea kuinka näitä kusetuksia tehtaillaan.
Itse ostin Motolandista mopon nettimoton ilmoituksen kautta. Mopo kyllä tuli, muttei se ole sama kun ilmoituksessa. Rekkari on eri, ajettu 2000 km enemmän ja myyjä väittää että kyllä se sama on! Pankin maksukuitissa on mopon tiedot rekkaria myöten, joten todisteita on! Jos sieltä mitään tilaatte, niin varmistakaa että tulee mitä tilaattekin. Tulostakaa myynti-ilmoitukset ja kuvat todisteeksi itsellenne, jos käy kuten minulle, että saatte todisteet.
Nämä kaikki hampuri-lontoo-kouvola myyjät, joopa joo. Kannattaisko kuiteski hommata sellaiselta joka oikeasti tietää ne koneet eikä vaan käy kuvailemassa niitä ympäri maailmaa sulkemisajan ulkopuolella aidan takaa. Tasta hjuva kone pihaan asti meininki.
Hyvin usein tulee viikon päästä vastaus, että konetta ei ole.
Sitten kaiken lisäksi siellä kiertelee kaiken maailman kokkeja kokeilemassa koneita. Tietoa kaivinkoneesta just sen verran kuin raskaskoneasentajalla pullataikinasta!
Siinä koneen oston huumassakin kannattaa ottaa selvää siitä välittäjästä, eikä vain tuijottaa sitä konetta.
Oman koneeni hain itse.
Eikö se kouvolan konemyyjä siirtyny matekon leipiin ???
Minä ostan aina uuden koneen.
Ulkolaiset huijarit olivat kaapanneet näiden rehtien suomalaiskauppiaiden nettitunnukset ja lisäilleet heidän nimissään tuotteita.
Motoland kunnon huijari ja älkää ikinä menkö ostamaan siltä mitään. Nimimerkki kokemusta on.
Tässä vaan vahvistuu oikeaksi käyttämäni taktiikka: mitään ei osteta puhelimessa eikä netissä. Kaikki kaupat käydään naamasta naamaan ja maksu vain ja ainoastaan käteisellä. Mikään matka ei ole liian pitkä mennä paikalle ja tehdä kaupat rehellisesti.