MITÄ IHMETTÄ MINUN TULEE TEHDÄ, KUN MINULLA ON KAKSI ROTTATYTTÖÄ, JOISTA TOINEN PUREE NUOREMMAN NAAMAA N.15MINSAN VÄLEIN??? HÄKKI ON SUURIN MITÄ MARKKINOILTA SAA, JA ANNAN HEIDÄN OLLA VAPAINA KOTONANI MONIA TUNTEJA...SILTI KULTANI TAPPELEVAT...NUKKUVAT KYLLÄ YHDESSÄ JA NÄYTTÄVÄT VÄLILLÄ VIIHTYVÄN, MUTTA SITTEN VANHEMPI ALKAA POMOTELLA...NUORIMMAISELLA ON TULLUT KASVOISTA VERTAKIN....MITÄ TEEN....EROTANKO HEIDÄT VAI MITÄ???
AUTTAKAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!
4
361
Vastaukset
- sanna ja rotat
Voisit kokeilla rottien erottamista vaikka päiväksi. Laita päiväks eri häkkiin ja kokeile miten suhtautuvat. Älä erota pidemmäksi aikaa!! Ja voisit kai yrittää estää jos toinen puree toista vai katsotko vaan vierestä kun toinen puree pitkän aikaa toisen naamaa?
- Mimmi
Kannattaa pestä häkki hyvin ja laittaa rotat sitten sinne yhtä aikaa, ettei toinen luule toista ulkopuoliseksi. tai sitten torua rottaa tämän tehtyä jotain tuhmaa... Rotallasi saattaa olla nälkäkin ja haluaa syödä siksi toisen... no, ehkä ei !!!
- Sini
oli mullakin silloin kun vielä rottia pidin.Mulla oli ensin vanhempi rottatyttö jolle sitten hankin kaveriksi toisen tytön..mutta jatkuvasti tämä vanhempi hätisteli nuorempaa ja ajeli häkissäkin takaa eikä antanut olla rauhassa.Oli myös vaikea kesyttää nuorta kun toinen ahdisteli sitä senkin jälkeen jos olin vaikka sylissä pitänyt. Kokeiltiin vaikka mitä, mutta loppuunsa helpommalla päästiin kun annoin sitten nuoremman pois..Tämä vanhempi vissiin oli sitten erakompi yksilö ja viihtyi kyllä hyvin .Mistähän lienee johtunut sekin että muita ihmisiä yritti purra ja monia näykkäisikin,mutta minuun ei koskaan kajonnut hampaillaan.Kahdelleen pärjäiltiin erinomaisesti=)
- RaTT
kannatan sit et erotat ne noin päiväks....
kauanko ne on ollu jo sul?
mut kuitenki ne on ehk. jo tottunnu siihen taloo niin että ei ehkä kannata antoo toista pois...
Eli kannatan soit et erotat ne toisistaan 1 päivaäks...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi474097Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal623753- 703288
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963190Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no892154- 352108
- 241959
- 381939
- 311921
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231844