kiuruves

Mitä teen kun naapurin isäntä särkee jatkuvasti kesämökkini tien. Myös välillä lietepaskaa on pihassani. Käynkö vastavierailulla tekemässä samat asiat heidän pihaansa. Julkaisen nimet ehken tällä palstalla.
3508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Antille että käypi näyttämässä persettä, kyllä se siihen loppuu. Ja saapi kylälle puhetta. Sieltähän on tainnut juorut ja valheen levitykset jäädä vähemmälle. Vai liekö, lienetkö Luupuveteltä?

Äänestä

Osta ukko ihmeessä vanhaja Belarus, niin ei haittaa vaikka tie ois huonossa kunnossa tai paskua seinäpielet kuurassa.

Äänestä

Ei käy ensikkään. Ei tuollaista voi tapahtua isommissa määrissä kuin Kiuruveellä. Eikun soittelemmaan Hannu Karpolle ja Karpo mikrofooninsa kanssa huastettelemmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiuruves kirjoitti:

Mitä teen kun naapurin isäntä särkee jatkuvasti kesämökkini tien. Myös välillä lietepaskaa on pihassani. Käynkö vastavierailulla tekemässä samat asiat heidän pihaansa. Julkaisen nimet ehken tällä palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu