Lähdemme lasten kanssa (3v, 9v, ja 10v.) asuntovaunulla liikkeelle ja olis tarkoitus mennä joko kuninkaanlähteelle tai ikaalisiin.
Kertokaa kokemukset molemmista? Uimaan pitäs päästä. Arvostamme siistejä huoltorakennuksia, lapsiystävällisyyttä...
Onko ikaalisten leirintä täys mustalaisia?
Ikaalisten toivolansaari (vai mikä se nyt oli) vai kuninkaanlähd
1
271
Vastaukset
- 118..
Ei ole mustalaisia ikaalisissa toivolansaarella.Uimaan tietty pääsee,mut ei mikään loistopaikka muuten.Ei mitään nähtävää lähimaastossa,jos kävelylle,yms lähtee.
Kuninkaanlähde scf-alue,jossa porukka sisäänpäinlämpiävää.Uimaan ei pääse,mut maauimala on.Itse en mene enää kumpaankaan molemmissa käyneenä.Yyterissä piisaa hiekkarantaa,ja alue nykyisin parantunut melkoisesti.
Myös reposaaren campingia kehtaa suositella,mut siellä ei lapsiystävälliset uimarannat.Luonnonkaunis paikka muuten.
Toivolansaareen ehkä mieluummin,kuin kuninkaanlähteelle perheenä menisin.
T.SFC-caravan 118.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265666
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952429- 1312360
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22017- 1121923
- 2561627
- 3831387
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601233