Mikä viirus?

elikkä: Exploit/URLspoof
C:\File0050.chk?
tollanen löyty koneelta..
4482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

että se on virus ?

Ilmoittiko joku virustorjuntaohjelma siitä ?

Jos ilmoitti niin varmaan valmistajan kotisivulta löytyy tarkempia tietoja.

Tarkempia tietoja kiitos.

Äänestä

tuo tataa olla.

Äänestä

Viirus ohjelma ilmoitti siis (anteeks huono tiedon anto) ja se on puhdistettukkin. Pitää käydä katselemassa eri sivuja. Mutta mitä tuo mahtanee tehdä ja mistä sen luultavasti olen saanut?

Äänestä
  • Kun virustentojunta ohjelmasi sen tunnisti ja teki vaarattomaksi niin miksi hitossa sinun pitää vielä sen örkin tiedot saada, eihän se sinun koneellesi tehnyt yhtään mitään koska koneessasi on virustentorjunta ohjelma?

    Tässä yleisimpiä viruksia:
    http://www.f-secure.fi/virus-info/finnish/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämä on? kirjoitti:

elikkä: Exploit/URLspoof
C:\File0050.chk?
tollanen löyty koneelta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu