Eli siis, kaikki suositut ja täydelliset tytöt, kertokaa elämästänne, käyttäytymisestänne ja muusta :) Voit laittaa kuvan itsestäsi jos haluat (:
Puspus :* ♥
Suositut tytöt♥
4
402
Vastaukset
- joohee
Voi nolous.
- ilkeää naurua
Voi täydellisyys sun kanssas...
- Popularshit
Hellou. Elikkäs ite oon suosittu tyttö meijän koulus, ja must tuli suosittu n.8 luokan alussa. (?) en oo mitenkää "täydellinen" vaan ihan perus. Mulla on vaaleet semi pitkät luonnon kihara hiukset (jotka yleensä suoristan) ja melko vaaleen ruskeet silmät. Pukeudun yleensä kesällä lyhyisiin valkosiin/mustiin/turkooseihin shortseihin ja käytän Primarketista (Englannista,ps. Hyvin hyvin halpa kauppa) ostettuja toppeja, sellatteit norm valkosii/beigei/turkoosei yms jois on kuviot ja kaikkee muut.mun meikki on yleensä sellanen perus,eli suurinpiirtein norm päivinä meikkivoide,puuteri,huulikiilto tai tosi haalee pinkki huulipuna, ripsiväri ja rajaus. Jos taas joku juhla yms nii laitan luomivärii myös. Mun käyttäytyminen ei oikeestaan erotu niin kamalasti muist tytöist, mutta oon vähän sellanen "seurapiiri kuningatar". Oon aika kiltti,hauska,rehti,seurallinen,mukava,rohkee,puhelias. Mun elämä ei oo mitenkää koulun ulkopuolella erityistä. Vähän joskus bileit,mut porukat on aika tiukkii.
- Curly hair
Mä taidan olla aika suosittu.
Aloitan yläasteen syksyllä.
Perheeseeni kuuluu äiti, isä, isoveli 15v ja pikkuveli 8v.
Olen 163cm pitkä painoa on 49-50kiloo (vaihtelee). Hiukseni ylettyvät siihen keskelle selkää. Ne ovat tummanruskeat ja lainehtivat (luonnostaan).
Käytän yleensä perus meikkivoidetta ja ripsiväriä koulussa. Juhlissa käytän myös luomiväriä ja joskus huulikiiltoa.
Luonteeltani olen puhelias, hauska, reilu, rohkea, ystävällinen, silloin tällöin kiroilen. Tykkään tanssimisesta, mutta en harrasta sitä.
Meillä on koira joka on rodultaan collie ja omaa soopelin värityksen.
Harrastan sen kanssa hölkkä-ja juoksulenkkejä (toki myös kävelemme välillä). Kesällä ja syksyllä myös pyöräilen paljon, talvisin tykkään käydä luistelemassa.
Kuljen kouluun useimmiten pyörällä/kävellen, joskus pääsen veljeni mopon kyydissä kun koulumme alkavat samaan aikaan.
Minua on kehuttu hyväksi piirtäjäksi ja minä todellakin tykkään piirtämisestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321423
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011114Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81908