Mitä tehdä?

selena81

Sukulaiset kauhistelevat koko ajan sitä,kun meillä on jo 3 lasta.Iät;5v,3v ja 4kk.En ymmärrä mitä vastata jatkuville sanomisille?

7

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      No meillä on lapset syntyneet samanlaisilla ikäeroilla kuin teidän lapset, eikä kukaan ole kauhistellut mitään.

      Ettekö ole oikein isä- ja äiti-matskua vai mitä ne oikein kauhistelevat? Hoidatatteko lapsenne sukulaisillanne? Oletteko vakavaraisia?

      Jos olette hyviä vanhempia, hoidatte lapsenne itse, ettekä ole velkakierteessä niin antakaa sukulaisten kauhistella. Mitä se niille kuuluu?

    • Onpa outoa.

      Meillä lapset 1v ja 3v ja kovasti jo sukulaiset odottelee, milloin meille tulee kolmas. Ja yrityksessä onkin.

      • hohoijaa!

        no kovasti on kiire joillain saada heti perään kun on vielä niin pieni lapsi!!


      • Onpa outoa.
        hohoijaa! kirjoitti:

        no kovasti on kiire joillain saada heti perään kun on vielä niin pieni lapsi!!

        Jos heti perään haluaisi niin olisi yritys jo kovasti myöhässä. Vaikka nyt heti tärppäisi, tulisi lapsille yli 2 vuotta ikäeroa. Se odotuskin kun vie aikansa.


    • Kummia

      Ei tarvi vastata mitään. Ja ei kai nyt kolme vielä mikään suuri määrä ole, ihan tavallista vielä? Pitääkö kaikilla olla kaksi? Niinhän sitä sanotaan, että yksi on liian vähän, kolme liikaa... Meillä on yksi lapsi ja saamme kuulla kyselyjä, koska teemme toisen. Ja sitä ennen kun olimme lapsettomia niin kyselyjä, koska hommaamme lapsia.

      Jos hoidatte itse lapsenne ja pystytte niistä huolehtimaan, niin mitäpä se muille kuuluu?

    • 2025 viimeinen

      Meillä on 2 4 6 7 8 9 11 vuotiaat ja lisää tulee.. ihmise ihmettelevät et misk teillä on noin vähä?

    • h34t2

      No ihmettelepä takaisin, että onpas se ihmeellistä, että se kysyjästä on niin ihmeellistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      254
      6321
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      130
      5256
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      18
      4381
    4. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      172
      3218
    5. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3111
    6. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      187
      2674
    7. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      87
      2571
    8. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      9
      2103
    9. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      182
      1746
    10. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1699
    Aihe