Mikähän todennäköisyys...

... mulla on olla raskaana, kun ollaan harrastettu suojaamatonta seksiä joka viikonloppu tämän kuun aikana...?
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainahan siinä riskinsä on, kun ilman ehkäisyä panee, varmaan tiedostat sen itsekin? Ei kukaan sitä sen tarkemmin voi sanoa, että kuinka iso tai pieni mahdollisuus on. Mahdollinen raskaus ei varmaan ole toivottu? Jos näin on, niin kannattaisikö opetella sitä ehkäisyä käyttämään, ettei tarvitse tänne tulla valittamaan jos vahingossa onkin paksuksi pamahtanut?
Kannattaa varmaan raskaustesti tehdä ja varmistaa asia, ainakin jos menkat on myöhässä.

Äänestä

Älkää jumalauta polttako pohjaan tuolla kokemuksella kakarat.
Vetäkää aina kumilla ja pillereillä eli tuplaehkäisyllä!

Äänestä
  • Entä, jos haluaa raskaaksi?

    Äänestä

raskauden alkamiseen on 20% silloin kun on ilman ehkäisyä harrastettu seksiä ovulaation aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttelivaan1 kirjoitti:

... mulla on olla raskaana, kun ollaan harrastettu suojaamatonta seksiä joka viikonloppu tämän kuun aikana...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu