Transitilla maailma kuljettaa....

Aika paljon on Transitteja tehtaalta ulos lähtenyt! Ja paljon on uusi Transit custom muuttunut vanhasta töpselikärsästä!!

"Ford tavoittelee vuosittain yli 400 000 kappaleen Transit-myyntiä vuoteen 2016 saakka, mikä tarkoittaa yhden Transitin myyntiä aina 80 sekunnin välein."
Kova on tavoite!

http://auto.fi.msn.com/uutiset/tätä-pakua-valmistettu-jo-yli-7-miljoonaa
5214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miulla on reilu 10vuoden ajalta kokemusta 3sta ransitista yhteensä 800tkm! Ja voin sanoo että on parraita ajaa ja luotettavimpia pakettiautoja mitä saa!! Ei o päässeet kolleega yhtä vähillä remonteilla kilpaalijoiden tuotteillä, millään!!
Vanhat hiacethan kesti koneeltaan, mutta mätäni herkästi ja oli hirviä melusia!!
Isot Ducatot kuuleman mukaan myös nykysin hyviä..mutta empä viiti kokkeilla,kun on hyvä malli löytyny!

Äänestä

Fordilta on tullut viimeaikoina käteviä, pieniä tavaran kuljetukseenkin väliaikaisesti sopivia malleja..Ensin Fusion, sitten Transit Connect ja loistava B-max!!!

Nyt on Connect uudistumassa!

"Loppuvuodesta markkinoille tulevaan Transit Connectiin voi lastata ja sillä voi kuljettaa hankalia ja kookkaita tavaroita väliseinässä olevan luukun ja taitettavan etumatkustajan istuimen ansiosta. Pitkän akselivälin mallissa (L2) on luokkansa levein oviaukko, mikä mahdollistaa eurolavan lastaamisen sivuliukuovesta."
http://auto.fi.msn.com/uutiset/transit-connect-tarjoaa-monipuoliset-kuljetusmahdollisuudet

Äänestä
  • "Auton sisältä löytyy mielenkiintoisia käyttöratkaisuja. Sellaisia ovat ajoneuvon levyinen matkatavarahylly ja lentokoneen matkatavarahyllyä muistuttavat säilytyslokerot takaistuimien yläpuolella ja tavaratilassa." IS

    http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288580903517.html

    Samanlaiset lokerot minulla oli jo 2002 Transitissa!

    Mutta varmaan on kätevä isommalle perheelle ja käy pikku-pakustakin!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


töpselikärsä 1976 kirjoitti:

Aika paljon on Transitteja tehtaalta ulos lähtenyt! Ja paljon on uusi Transit custom muuttunut vanhasta töpselikärsästä!!

"Ford tavoittelee vuosittain yli 400 000 kappaleen Transit-myyntiä vuoteen 2016 saakka, mikä tarkoittaa yhden Transitin myyntiä aina 80 sekunnin välein."
Kova on tavoite!

http://auto.fi.msn.com/uutiset/tätä-pakua-valmistettu-jo-yli-7-miljoonaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu