miks mua inhotaan

eli tähän toivon vastaksia

oon 157 pitkä
painan 55 kg
olen kohta (alle viikko) 13
Olen sinkku( ollut koko elämäni)
ja hakenut täältä seuraa mutta kun kukaan ei tunnu ymmärtävän?
Mikä mussa on vikana
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kertokaa kiltit mikä mussä on vikana

Äänestä

Ensimmäinen asia on varmaan se, että olet noin nuori. Eihän alle 13-vuotiaan edes tarvitse ollut kokenut tällaisissa asioissa:) Sinulla on vielä vaikka kuinka paljon aikaa löytää ihminen joka pitää sinusta.
Itse olen 15 ja vasta nyt seurustelen ensimmäistä kertaa. Näen sinussa itseni, sillä mietin minäkin aiemmin, miksi en löydä sellaista joka hauaisi olla kanssani. Kukaan ei vain kertonut että kyllä sellaisen löytää jos vain jaksaa odottaa.

Tiedätkö mikä hyvä puoli tässä on? Et ole tuhlannut ensisuudelmaasi kehenkään idioottiin:) ehkä tunteitasi, mutta elämäsi tärkeimmät hetket voit viettää sellaisen luotettavan ja rakastavan ihmisen kanssa. Itse olisin voinut odottaa vaikka kaksi vuotta lisää, kunhan olisin löytänyt sellaisen, johon en olisi hukannut tunteitani ja tärkeimpiä hetkiäni :)

Eli tämän jälkeen sanon ja lupaan, ettei sinussa ole mitään vikaa. Rakkaus tulee kun sitä vaan jaksaa odottaa:)

Äänestä

Kiitti ja mä viel tarkennan mul on kans sika huonot suhteet ihmisiin koulus ja mua on kiusattu 1 lk asti ja mul on aika huono itseluottamus ja oon vaihtamas luokkaa (b-a) niin oisko teillä minkään laisii ehotuksii miten mä voisin saada vähän paremman "arvon" siellä

Äänestä
  • Etkai oikeesti kirjoittanu "minkää laisii"??

    Äänestä

Nii hei! sä oot vasta 13 v, koko elämä edessä. Älä murehdi tollasia, kyllä sä vielä löydät jonkun ihana tyypin. Ei sussa vaikuta olevan mitään vikaa.
Ootat vaan kärsivällisesti, niin kyllä sä vielä jonkun löydät.

Sä saat varmaan uusia kavereita, kun osaat ite olla oma-alotteinen ja mennä juttelee ihmisille. Sitä ihmiset arvostaa. Oot vaan avoin kaikille mahollisuuksille ja et tuomitse ihmistä esim. ulkonäön tai ensi vaikutelman perusteella.

Äänestä

Kiitti:-)

Äänestä

Provo.

Äänestä

Kiusaajat on kurjia tyyppejä. Toivottavasti siellä sun koulussa on myös mukavia kavereita... Mutta sä oot oikeesti nuori kuin monella sun luokalla muka on oikeesti poikaystävä?

Äänestä

3 jonkun lai suhde josta mul on tietoo

Äänestä

Mukava kiva vähän tuhma auttoko

Äänestä

koska tuo paino/pituus/ikä EI KERRO SINUSTA YHTÄÄN MITÄÄN kellekkään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


love<3 kirjoitti:

eli tähän toivon vastaksia

oon 157 pitkä
painan 55 kg
olen kohta (alle viikko) 13
Olen sinkku( ollut koko elämäni)
ja hakenut täältä seuraa mutta kun kukaan ei tunnu ymmärtävän?
Mikä mussa on vikana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu