Hotelleista..

Don Holmi

Ihmettelen suuresti, että miksi osa palstalaisista tulee tänne kysymään jo varaamistaan hotelleistaan mielipiteitä. Yleensähän edullisimmissa tarjouksissa ei ole peruutusoikeutta. Toisaalta itse en lähtisi perumaan varaamaani hotellia sen perusteella, että joku tuulari täällä itkee munakokkelin puutteesta.

Sovitaanko, että tänne palstalle voidaan kirjoittaa kokemuksia reissusta, mutta turhat kyselyt jätetään väliin. Eikö olisi fiksumpaa lukea hotellin arvostelut ensin ja vasta sitten varata ko huone. "Valitsinko hyvän hotellin" postaukset eivät kiinnosta ketään.

6

309

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hiltoniin vaan

      Minä majailen aina Hiltonissa Budan puolella. Siellä on munakokkeliakin ja sinappisilliä.

    • 16+6

      Me ollaan otettu hotellit järjestäen joustavin varausehdoin. Tosin vain kaksi kertaa ollaan vaihdettu hotellia. Toisen vaihdon tein just äsken kun varasin "hyvällä hinnalla" hotellin Budapestiin ja pidin itsestään selvyytenä että VAT kuuluu loppusummaan. Eipä se kuulunutkaan joten mä vaihdoin toiseen hotelliin, kun VATin kanssa ekaksi varattu hotelli sai melkein satasen lisähintaa.

      Mitä noihin aamupaloihin tulee, niin ihmiset tykkää eri asioista. Jos aamupalalla on lämpimiä ruokia niin niillä pärjää pidemmälle päivään. Eli ei se välttämättä ole tyhmää kysellä munakokkelien perään ;)

      • Begonia myös

        Ja prinssinakkien perään . Ei ole tyhmää ei.


      • 16+6
        Begonia myös kirjoitti:

        Ja prinssinakkien perään . Ei ole tyhmää ei.

        Niin, jos itsellä on vaatimustasona aamiaisella kahvi ja keksi niin se saattaa ollakin vaikeampaa ymmärtää muita jotka tykkää vähän monipuolisemmasta tarjonnasta ;)


      • avuttomia ovat
        16+6 kirjoitti:

        Niin, jos itsellä on vaatimustasona aamiaisella kahvi ja keksi niin se saattaa ollakin vaikeampaa ymmärtää muita jotka tykkää vähän monipuolisemmasta tarjonnasta ;)

        V.ittuako enään kyselee jos varaus on jo tehty ?
        Suomalaiselle l.äskiperseelle on tietysti syöminen tärkeintä ,on se sitten vaikka Tallinnassa


    • toisto ei lisää teho

      Kannatan OP:ta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      117
      2426
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1552
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe