Vajakit

Sellaisia totaalisia vajakkeja kuulostaa olevan Janakkalassa harvinaisen paljon, joiden ainoa harratus tuntuu olevan pyöriä ympäri kylää autolla, jonka kaiuttimista kuuluu veretseisauttava möykkä ainakin puolen kilometrin päähän.

Ehkä ne ovat niitä henkisesti vähäosaisia, jotka haluavat kaikkien tietävän, että hekin ovat olemassa, vaikka eivät ole koskaan keksineet, mitä varten.
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Monta kertaa on tullut mieleen ihan sama asia. Tunnen muutamia, jotka eivät viitsi käydä missään työssä. Hädin tuskin ovat saaneet koulunsa loppuun ja eikun kortistoon. Ja sitten kun lopulta saadaan jonkinnäköinen noin satasen härveli peffan alle, niin sinne tietysti ne kovaääniset, jotta kaikki kansa näkee ja ennen kaikkea kuulee miten meikäpoika ajaa autoa.

Säälittäviähän tuollaiset latvasta lahot tyietysti ovat.

Äänestä

Jos henkilöllä on kunnollinen auto, jossa on hyvä äänieristys, niin juuri mitään ei kuulu ulos. Nämä möykkäävät "leijonat" kun ajavat ihan surkeilla autorottelöillä niin .niitäpä sitten joudumme kuuntelemaan.

Äänestä

Isås ajo autolla, nussi kans mutsiis, Xd lol

Äänestä

kateelliset parkuu!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


möykkää kirjoitti:

Sellaisia totaalisia vajakkeja kuulostaa olevan Janakkalassa harvinaisen paljon, joiden ainoa harratus tuntuu olevan pyöriä ympäri kylää autolla, jonka kaiuttimista kuuluu veretseisauttava möykkä ainakin puolen kilometrin päähän.

Ehkä ne ovat niitä henkisesti vähäosaisia, jotka haluavat kaikkien tietävän, että hekin ovat olemassa, vaikka eivät ole koskaan keksineet, mitä varten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu