miten auttaa..?

minna*

miten voisin auttaa rakastani jolla on todella huono itsetunto? rakastan häntä ja olen kertonu sen monesti hänelle. jätkä puhuu myös itsemurhasta jos jätän hänet mikä ei ole tullut päähänikään. mua pelottaa vaikka tää jätkä on luvannu mulle olla tekemättä mitään itsellensä..

4

365

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttönen

      Yritä sanoo se sille niin, että se varmasti uskoo sinua...

    • Jossukka87

      Minä olen itse samassa tilassa paitsi minä en pysty luottaan kenenkään.,. mutta sano hänelle kun kovasti yrittää niin kyllä se siitä.. sanot hänelle vain tarpeeksi usein että rakastat sitä.. äläkä tee mitään sellasta mistä se voisi epäillä että jätät sen..

    • poju

      sano sille että sitten tulee kaksi ruumista kun joudut tappamaan itsesikin kun et pystyis elää ilman sitä. Tietysti nyt kannattaa toivoa ettei se innostu ajatuksesta ja ehdota ns.joukkoitsemurhaa..

    • Tipi -91

      Jätkäs varmaanki kerjää sun huomioo...Tai sit on muuten vaa seko tai jotain...mut sano sille et jos tekee itsarin ni miettis eka et mitä kaikkee suruu se sais aikaan ku kaikki sukulaiset ja kaikki jäis suree sitä, ja et sil on viel koko elämä edessä... Ja jos se on kunnon tyyppi ni se pitää lupauksensa... Ja se saattaa vaan sanoo et se tekis itsarin mut ei se uskalla! vaan harva selväpäinen uskaltaa/viittii tehä itsarin. Ja jos sä luotat siihen niin se ei tee yhtään mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11447
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9900
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      149
      5597
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3750
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3635
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3183
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2815
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2603
    Aihe