Alanya textil market

778899

Kolmas kerta toden sanoo, elikkä nyt tällä reissulla kaivettiin esiin tämä ATM. Voin sanoa että seuraavalla reissulla teen ostokset vain ja ainoastaan tässä liikkeessä. Lattiakauppojen huono laatu ja kiroilevat myyjät eivät saa enää aikaani ja rahojani. ATM on hyvin lähellä suomalaista vaatekauppaa. Ero on siinä että hinnat ovat halvat. Itse ostin lähinna Hilfigerin paitoja 12€ kpl. Kiinteät hinnat ja ei tyrkytetä. Paidoissa oli laput silkkinauhoilla ja hakaneuloilla kiinni kuten Suomessakin. Laatua vaikea erottaa aidosta joten tulin siihen tulokseen että ovat aitoja tai II-laatua.
On turhaa käyttää lomalla aikaa katukauppiaiden kanssa kinaamiseen ja huonon laadun ostamiseen.

ATM on lähellä satamaa Ataturk bulvarin suuntainen sivukatu, osoite Hayate Hanim str nro 33/A
www.alanyatekstilmarket.com

12

2198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöllöplörö

      Riippuu varmaan paljon ajasta, mitä ATMssä on, kun kävin, oli lähinnä vain miehille hyvän näköisiä t-paitoja, naisten vaatteet näytti olevan enemmän itäisen maun mukaisia. Mutta edullista on!

      • Anonyymi

        Paska puhetta on etteivät muslimit syö sianlihaa. Hyvin ahneesti söivät ja kehuivat hyvää makua. Luulevat itsestään liikoja kun ovat vääräuskoisia. Muslimi suomessa aivan älytöntä. Suomen kulttuuriin ei kuulu muslimit. Aina vastustan


    • atm3

      Kannattaa ostaa myös rantapyyhkeet täältä - hyviä ja hinta kohdallaan ilman että tarvitsee tinkiä :)

      • ankkuri2

        Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?


      • 098765456789
        ankkuri2 kirjoitti:

        Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?

        Basaarialueella, pääkadun eteläpuolella. Isojen farkkujen lähellä, eli ensimmäisellä pääkadun suuntaisella kadulla.


      • atm3

    • Bazar

      Café operan lähellä!

    • Jalalama

      Olen jostain keskustelusta lukenut, että siellä myydään HM:n vaatteita. Ne eivät mielestäni ole kalliita Suomessakaan, joten what's the point? Vai onko siellä kenties jotain muutakin myytävänä?
      Kyllä minä haluaisin ostaa jotain muuta mitä täältä Suomesta saa....

      • 778899

        Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa


      • ankkuri2
        778899 kirjoitti:

        Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa

        Kiitos, nyt tiedänkin paikan. Käyty Alanyassa vaikka kuin monesti ja miten me ollaan tuo kierretty. Kuulostaa lupaavalta. Kiitos tuhannesti vinkistä. Turkista löytää hyviä vaatteita, mutta se tinkiminen on rasittavaa


    • muutakinlöytyy

      On henkkaa, vero Modaa, esprittiä yms.
      Toki myös paljon muutakin kuin vain niitä.

    • alanyaa1

      Katsokaa kuitenkin vaatteet tarkaan, kun tosiaan taitavat olla II-laatua!
      Kiva kauppa tosiaan, kun ei tarvitse tinkiä ja kivoja vaatteita löytyy, mutta itse satuin ostamaan Vero Modan topin, jossa oli valmiiksi reikä ja samoin Vero Modan mekko oli huonosti tehty, mutta omaa tyhmyyttä, kun ei katso mitä ostaa. Silti kyllä oli meidän lempi kauppa ja varmasti tullaan käymään seuraavallakin reissulla siellä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      612
      2226
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1098
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      25
      1075
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      927
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      85
      843
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe