Alanya textil market

778899

Kolmas kerta toden sanoo, elikkä nyt tällä reissulla kaivettiin esiin tämä ATM. Voin sanoa että seuraavalla reissulla teen ostokset vain ja ainoastaan tässä liikkeessä. Lattiakauppojen huono laatu ja kiroilevat myyjät eivät saa enää aikaani ja rahojani. ATM on hyvin lähellä suomalaista vaatekauppaa. Ero on siinä että hinnat ovat halvat. Itse ostin lähinna Hilfigerin paitoja 12€ kpl. Kiinteät hinnat ja ei tyrkytetä. Paidoissa oli laput silkkinauhoilla ja hakaneuloilla kiinni kuten Suomessakin. Laatua vaikea erottaa aidosta joten tulin siihen tulokseen että ovat aitoja tai II-laatua.
On turhaa käyttää lomalla aikaa katukauppiaiden kanssa kinaamiseen ja huonon laadun ostamiseen.

ATM on lähellä satamaa Ataturk bulvarin suuntainen sivukatu, osoite Hayate Hanim str nro 33/A
www.alanyatekstilmarket.com

12

2201

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöllöplörö

      Riippuu varmaan paljon ajasta, mitä ATMssä on, kun kävin, oli lähinnä vain miehille hyvän näköisiä t-paitoja, naisten vaatteet näytti olevan enemmän itäisen maun mukaisia. Mutta edullista on!

      • Anonyymi

        Paska puhetta on etteivät muslimit syö sianlihaa. Hyvin ahneesti söivät ja kehuivat hyvää makua. Luulevat itsestään liikoja kun ovat vääräuskoisia. Muslimi suomessa aivan älytöntä. Suomen kulttuuriin ei kuulu muslimit. Aina vastustan


    • atm3

      Kannattaa ostaa myös rantapyyhkeet täältä - hyviä ja hinta kohdallaan ilman että tarvitsee tinkiä :)

      • ankkuri2

        Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?


      • 098765456789
        ankkuri2 kirjoitti:

        Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?

        Basaarialueella, pääkadun eteläpuolella. Isojen farkkujen lähellä, eli ensimmäisellä pääkadun suuntaisella kadulla.


      • atm3

    • Bazar

      Café operan lähellä!

    • Jalalama

      Olen jostain keskustelusta lukenut, että siellä myydään HM:n vaatteita. Ne eivät mielestäni ole kalliita Suomessakaan, joten what's the point? Vai onko siellä kenties jotain muutakin myytävänä?
      Kyllä minä haluaisin ostaa jotain muuta mitä täältä Suomesta saa....

      • 778899

        Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa


      • ankkuri2
        778899 kirjoitti:

        Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa

        Kiitos, nyt tiedänkin paikan. Käyty Alanyassa vaikka kuin monesti ja miten me ollaan tuo kierretty. Kuulostaa lupaavalta. Kiitos tuhannesti vinkistä. Turkista löytää hyviä vaatteita, mutta se tinkiminen on rasittavaa


    • muutakinlöytyy

      On henkkaa, vero Modaa, esprittiä yms.
      Toki myös paljon muutakin kuin vain niitä.

    • alanyaa1

      Katsokaa kuitenkin vaatteet tarkaan, kun tosiaan taitavat olla II-laatua!
      Kiva kauppa tosiaan, kun ei tarvitse tinkiä ja kivoja vaatteita löytyy, mutta itse satuin ostamaan Vero Modan topin, jossa oli valmiiksi reikä ja samoin Vero Modan mekko oli huonosti tehty, mutta omaa tyhmyyttä, kun ei katso mitä ostaa. Silti kyllä oli meidän lempi kauppa ja varmasti tullaan käymään seuraavallakin reissulla siellä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      2238
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      895
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      786
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      44
      711
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      681
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      634
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      585
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      556
    Aihe