Kolmas kerta toden sanoo, elikkä nyt tällä reissulla kaivettiin esiin tämä ATM. Voin sanoa että seuraavalla reissulla teen ostokset vain ja ainoastaan tässä liikkeessä. Lattiakauppojen huono laatu ja kiroilevat myyjät eivät saa enää aikaani ja rahojani. ATM on hyvin lähellä suomalaista vaatekauppaa. Ero on siinä että hinnat ovat halvat. Itse ostin lähinna Hilfigerin paitoja 12€ kpl. Kiinteät hinnat ja ei tyrkytetä. Paidoissa oli laput silkkinauhoilla ja hakaneuloilla kiinni kuten Suomessakin. Laatua vaikea erottaa aidosta joten tulin siihen tulokseen että ovat aitoja tai II-laatua.
On turhaa käyttää lomalla aikaa katukauppiaiden kanssa kinaamiseen ja huonon laadun ostamiseen.
ATM on lähellä satamaa Ataturk bulvarin suuntainen sivukatu, osoite Hayate Hanim str nro 33/A
www.alanyatekstilmarket.com
Alanya textil market
12
2029
Vastaukset
- Pöllöplörö
Riippuu varmaan paljon ajasta, mitä ATMssä on, kun kävin, oli lähinnä vain miehille hyvän näköisiä t-paitoja, naisten vaatteet näytti olevan enemmän itäisen maun mukaisia. Mutta edullista on!
- Anonyymi
Paska puhetta on etteivät muslimit syö sianlihaa. Hyvin ahneesti söivät ja kehuivat hyvää makua. Luulevat itsestään liikoja kun ovat vääräuskoisia. Muslimi suomessa aivan älytöntä. Suomen kulttuuriin ei kuulu muslimit. Aina vastustan
- atm3
Kannattaa ostaa myös rantapyyhkeet täältä - hyviä ja hinta kohdallaan ilman että tarvitsee tinkiä :)
- ankkuri2
Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?
- 098765456789
ankkuri2 kirjoitti:
Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?
Basaarialueella, pääkadun eteläpuolella. Isojen farkkujen lähellä, eli ensimmäisellä pääkadun suuntaisella kadulla.
- atm3
ankkuri2 kirjoitti:
Kerro vielä joku maamerkki. Minua kiinnostaa mennä tuohon liikkeeseen. Pääkadun pohjoispuolella? Basaarien lähellä?
- Bazar
Café operan lähellä!
- Jalalama
Olen jostain keskustelusta lukenut, että siellä myydään HM:n vaatteita. Ne eivät mielestäni ole kalliita Suomessakaan, joten what's the point? Vai onko siellä kenties jotain muutakin myytävänä?
Kyllä minä haluaisin ostaa jotain muuta mitä täältä Suomesta saa....- 778899
Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa
- ankkuri2
778899 kirjoitti:
Käy paikanpäällä ja totea itse. Mun mielestä vaatteet oli aivan muuta kuin HenkkaMaukkaa
Kiitos, nyt tiedänkin paikan. Käyty Alanyassa vaikka kuin monesti ja miten me ollaan tuo kierretty. Kuulostaa lupaavalta. Kiitos tuhannesti vinkistä. Turkista löytää hyviä vaatteita, mutta se tinkiminen on rasittavaa
- muutakinlöytyy
On henkkaa, vero Modaa, esprittiä yms.
Toki myös paljon muutakin kuin vain niitä. - alanyaa1
Katsokaa kuitenkin vaatteet tarkaan, kun tosiaan taitavat olla II-laatua!
Kiva kauppa tosiaan, kun ei tarvitse tinkiä ja kivoja vaatteita löytyy, mutta itse satuin ostamaan Vero Modan topin, jossa oli valmiiksi reikä ja samoin Vero Modan mekko oli huonosti tehty, mutta omaa tyhmyyttä, kun ei katso mitä ostaa. Silti kyllä oli meidän lempi kauppa ja varmasti tullaan käymään seuraavallakin reissulla siellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1073219
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on962464- 242006
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221540Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291520Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151425Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26937- 87932
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62856Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2799