Hirmu haloo näköjään syntynyt Lohjalla myydystä automaatti-Toyotasta. Täytyy sanoa, että itse en ostaisi automaattivaihteista 170 tkm ajettua minkään merkkistä autoa. Automaatti on noilla kilometreillä aina riski. Muu tekniikka on varmaan monellakin luotettavaa tuossa vaiheessa, mutta ei a-lootat. Niiden vikaantumisista on niin paljon kirjoitettu, ettei asia voi olla kenellekkään epäselvä. Yksittäisiä autoja, joissa automaatti on kestänyt huimia kilometrimääriä, on tietenkin ajossa, mutta ne ovat satunnaisia poikkeuksia. Riekkuminen ja trollaaminen näköjään istuu erityisen hyvin tänne Toyota palstalle.
Hei haloo !
Jotain tietävä
4105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mä näen asian niin, että kritiikki kohdistuu autokauppiaaseen, ei niinkään tojoon automerkkinä. Noi automaattilaatikot taitaa olla se hyvänkin auton heikoin lenkki. Uutena menettelee, muttei enää yli kymmenen vuotta vanhassa koslassa.
Tuo tojon käyttämä automaatti on heidän 30% omistamansa aisin merkkinen, joten on silloin myös merkilläkin osansa asiassa.
Eihän noi taida misään autossa ikuisia olla....
Voi voi sivistäkää vähän itseänne. Autot ja oikeat automaattilaatikot tulee lännestä sanoisinko melkoisella kokemuksella.