Haluisin apua, sillä niinkuin otsikostakin näkee, oon rakastunut parhaaseen kaveriini. Ja hän on siis tyttö, niinkuin minäkin. En oikein tiedä mitä tehdä. Jos kerron hänelle tunteeni ja hän ei tunne samalla tavalla, pelkään menettäväni ystäväni. Osaisko joku auttaa?
Saa kysyy lisätietoi.
Kiitos!
Saa kysyy lisätietoi.
Kiitos!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kannattaa vaa rohkeesti sanoo sille että sä tykkäät siitä ja jos takuut olla enemmän kun kaveri nii kannattaa sanoo vaa :)
Mut mitä jos hän ei kuitenkaan tykkää musta sillä tavalla (en ihmettele jos ei) Menetän sitten hyvän ystävän.
kysy siltä joskus ohimennen pystyiskö se ikinä olemaan tytön kanssa. jos vastaus on myöntävä silloin voisin harkita hänelle kertomista
Tai voit itse ohimennen sanoa olevasi bi, johon hän varmaan vastaa ihan suoraan jotain itsestään.
Ja jos ootte jo bestiksii, niin mitä se "seukkaus" oikeestaan tois siihen lisää.
Jos hän on sun tosiystävä, mitä oletan parhaan kaverisi olevan, niin sen ei pitäisi teidän väleihin vaikuttaa millään tavalla, vaikka sulla olis siihen ykspuolisia tunteita.
voi kuule, sä olet IHASTUNUT, et sä tuossa iässä vielä tiedä mitä rakkaus on!
Kuules nyt lifemocker, olen lähempänä sinun kuin kysyjän ikää, enkä tidellakaan tiedä mitä rakkaus on.
Se on tunne ja tunteethan jokaisella ovat pään sisässä. Ei ole mitään "oikeaa" rakkautta. Se vaihtelee rakastujan, tilanteen yms. mukaan.
Miksi ei teini saa ihan yhtä lailla sanoa olevansa rakastunut, mitä se sitten ikinä onkaan?
joo heti tommosii takertumas, se voi sanoo sitä tunnetta miks vaa:D iso asia, on sillä isompiki ongelma, miten kertoa? toi vinkki oli mun mielestä tosi hyvä että kysyä siltä pystyiskö se kuvittelee iteensä toisen tytön kans tai jos et tiedä niin kysyä onko joskus ollut/halunnut olla:) itse en ole bi mutta noita käyttäisin:)
Itse oon kans bi ja rakastunut mun parhaaseen ystävään. No mä sit kerroin sille, ja vaik meille ei mitään juttuu tullutkaa, nii se vaan sano olevansa ylpee et uskalsin kertoo. Sit juteltii jonku aikaa ja musta tuntuu et meil on vaan paremmat välit kun ennen :)
Kyl rakkaudesta voi tietää tänki ikäisenä!! :D XD rakkaus on sitä et rakastaa jotain tosi paljon ja on uskollinen yms...