mitä mieltä olette hevostytöistä?

ratsastaja2747494)493

Niin mitä mieltä ootte nytten yleisesti katsoen ratsastajista?

1. Onko se ällöttävää jos tyttö harrastaa ratsastusta?
2. Onko ratsastus ruualla leikkimistä?
3. Haluaisitko ite harrastaa ratsastusta?
4. Jättäisitkö tyttöystäväsi jos hän kertoisi olevansa ratsastaja?

7

101

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eisaatanajätkä

      vittu että voi olla tyhmä?

      • larintoo

        Ratsastaja tytöt on parhaita omasta mielestä


    • 1. Ei ole. Miksi olisi?
      2. Ei. (vaikka onhan hevosenliha ihan hyvää...)
      3. En.
      4. Oletko vähän tyhmä? (en jättäisi)

      Minulla ei ole tapana erotella ratsastajia muista ihmisistä. He eivät ole sen parempia tai huonompia.
      Haluaisin tietää, miksi kysyt nämä kysymykset. Onko joku kiusannut sinua koska ratsastat? Ja mitä nuo numerot nimimerkissäsi tarkoittavat?

    • ratsastaja2747494)49

      On minua kuisattu, koska ratsastan ja nuo numerot eivät tarkoita mitään

    • Jätkä11

      No en sellaisen kanssa suhteeseen joutuisikaan joka vain puhuisi hevosista eli en jättäisi jos vain sanoisi "hei olen ratsastaja " niin vastaisin vain jaa mut jos joku vaan ois"ihkuu heppa ja toi heppa ja tää heppa ja tu tuolla........" Niin sellaiset on ärsyttäviä mut mikäs siinä jos ratsastaa yks haileeha se o

    • reijo7

      Niin mitä mieltä ootte nytten yleisesti katsoen ratsastajista.

      Ei minulla mitään ratsastavia tyttöjä ja poikia vastaan ole, se on ihan hyvä harrastus. Mutta sellaista ratsastusta vastaan minulla on sanomista jos ratsua kiusataan. Kun olet oppinut ratsastamaan laukaten niin siinä olen sitä mieltä, että ylimääräinen kannustaminen ja ohjaksilla yllytys ja käskeminen on asia jota en hyväksy. Myöskään sellaista, en hyväksy, että kannustetaan ja käännetään ohjaksilla, niin että ratsu nousee takajaloilleen, se tekee sen äkkiä tulleen kivun tähden, kun sitä kannustetaan.

      Jouduin ajamaan hevosella metsä ajoa ja se on tosi rääkkiä hevoselle jos ohjastaja on kokematon ja tunnoton eläintä kohtaan. Minulle sattui metsä ajossa moni kolareitaita. Laitoin myöskin sille liikaa kuormaa. Huonosta hevosen kohtelusta tuli minulle ainakin tämän elämän aikainen painajainen ja itku. Olen jo nyt pappa iässä ja olin silloin alle 25 v kun hevosta ajoin. Vieläkin minulla on huono omatunto hevosenn väärän kohtelun tähden. Toivoisin, että ottaisitte neuvostani vaarin. Hevosen väärästä kohtelusta tulee elin ikäine huono omatunto.

    • onions

      1. Kyllä. Kallistuu jopa oksettavuuden puolelle.
      2. Alkaa epäilyttämään, että mitä sä sillä hevosella teet o_o
      3. Nah..
      4. Totta kai jättäisin. Kukapa ei?

      herp derp*

      Brains... Ever heard of them?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe