Oikeesti oon "ihastunu emo tyylii ja haluisin "tulla" emoks. Ku se niitte tyyli nii hieno varsinki hiukset! Mut en osaa kunnol tehä niit ja mites meikit yms!! ja tartteeko luonnetta jotenki muuuttaa? sori en oikee osaa selittää mut joku nyt auttaa?!!! Oon ylpee että nuoret saa juoda es. ps eilen näin ku ps3 ja virtajohtopaneskeli. sit ps3 tuli virtaa ku virta johto meni pleikan virta paikkaa. sit näin ku perunat ja makkarat paneskeli ja syntyi hyvä ystävämme pyttipannu mut suutuin sille ja söin sen. on se jännää mitä tää es tekee :DDDDDDDDD ES PÄRISEE JONNET TÄRISEE!!!:DDD
Kuinka "tulla" emoksi!?
emofanboy
13309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
eiköhän siinä ole vähän niinkun ideologiaa takana, että "elämä ei ole happyhappyjoyjoy 24/7", enemmän kun se mikään pukeutumistyyli on
Voi teitä pieniä... Emoksi ei voi tulla... -.- Omalla kohdallani olen aina ollut tykästynyt heviin ja muuhun sellaiseen. BvB love forever.. Btw.. Erkanin massasta ja masennus iski. En halunnut, että äiti huomaa, joten vaihdoin pukeutumista "emomaiseksi" ja huomasin, että näytänkin ihan kivalta niin. Hiukset on ja vaatteet on, mutta ulkonäkö ei merkkaa.. Minäkin syön masennus lääkitystä, ja olen kohta voiton puolella, mutta elämä ei ole pelkkää ruusuilla tanssimista. Tiedän, että juuri tälläistä kommenttia et kaivannut, mutta kerroin vain miten asia on..
Älä saatana sekoita normiheviä (black metal, death metal ym.) ja metal/death Coree! Ihan eri asia!
Vieläkö joku oikeasti miettii tällaista vuonna 2013? Luulin emojen olleen jo ohi mennyt juttu...
Emoksi ei tullaa vaan synnytään. -.-
Ei ihmisestä voi tulla emoo iha noin vaan. Siinä on "tärkeessä asemassa" sellane angstaus ja paha olo, masennus ja muu, joka tulee yleensä kun elämä potkii pahasti. Sitten on taas näitä wannabe emoja jollainen sinä varmaan tahdot olla. Luonnettaan ei voi muuttaa kyllä iha miten sattuu, ja jos oot onnellinen niin elä helkkaris mee sitä pilaamaan.
Mut ilmeisesti oot kiinnostunut siitä iha ulkonäöllisistä syistä. Jos haluut sellaset tupeeratut hiukset nii sun pitää vaa harjotella et saat mieleisesi. Ja samoin meikin kanssa. Kato netistä mallia.
Ja kyllä se taitaa emojen aika olla jo ohi.
aloittaja taitaa olla muutenkin vähän sekaisin, kun huomaa nuo es. puheet... :O
Voi jesta, emo ei ikänä mee ohi, ne jatkaa emokulttuurii ketkä haluu.
Emous on vain ohi menevä vaihe, oletteko nähneet/tavanneet yhtään yli 30v emoa?
Oon nähny 50w emoja tallinnas
Kyllä, "emous" on murrosikäisten teinien suosima 2000-luvun tyylivillitys. En ole ikinä nähnyt yli 25 emoa, muutaman parikymppisen kyllä mutta nekin ovat sellaisia ikiteinejä.
*Älä ******* sekoita normiheviä (black metal, death metal ym.) ja metal/death Coree! Ihan eri asia!*
Ketäköhän sekottaa ja mitä? Hevi on suomalaisten vääntämä termi Heavy Metal termistä jolla alunperin tarkoitetaan heavy metal tyyliä, kuitenkin Hevi termiä
käytetään melkein kaikesta metallista puhuesta, riippuen henkilöstä.
Omani mielipiteeni mukaan ultimate Hevi kappale on Skid Rown Monkey Bussines
MÄ NÄIN AIKA HYVÄN EMON JIMMS PC STORESSA! F2A85V-PRO