Poden matkakuumetta! HAluaisin lähteä reissaamaan pidemmäksi aikaa euroopan ulkopuolelle. Valinnanvaraa vain on aivan liian paljon! Millaisissa paikossa te olette reppureissannut, mitä voisitte suositella ja minne ei kannata lähteä.
Mihinkään turistirysä rantareissulle en ole lähdössä. Koska puhun melko kehnoa englantia mietin myös mahdollisuutta aloittaa reissu jonkinlaisella kielikurssilla, onko kenelläkään kokemusta kielikursseista?
matkakuumetta ilmassa
ruusuvirta
1
216
Vastaukset
- Uusi Seelanti
Varmaankin kielikurssi voisi olla sinulle hyvä vaihtoehto, koska reissusta ei saa paljon irti jos ei osaa mitään sellaista kieltä, mitä kohdemaassa ymmärretään.
Euroopan ulkopuolella on paljon sellaisia entisiä Englannin alusmaita, joissa puhutaan englantia. Omasta mielestäni Australia ja Uusi Seelanti ovat hauskoja paikkoja, joissa olen viihtynyt hyvin. Australia on tiukka sääntöjen kanssa ja sääntöjä on paljon. Uusi Seelanti on vapaamielisempi. Intia on aika raskas ja likainen, en suosittele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942593- 196990
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti129722- 55616
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15536- 51535
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 40494
- 55485