Englanninvinttikoiran pennut

englanninvinttikoira

Mistä saa englanninvinttikoiran pentuja ? linkkiä kiitos ja kertokaa jos itse myytte uros pentuja pari viikkoisia ja paperit kunnossa ja rokotukset itse asustelen seinäjoella.

8

706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dafgdrhf
      • englanninvinttikoira

        Kaikki katsottu eikä tulosta eiväyttänyt tuo linkkikään lupaavalta kun klikkaa pentueet niin jää kuin seinään lisää vastauksia kiitos


    • Rocote

      Ei kukaan myy pariviikoisia pentuja - sulla on utselläs tainnu jäädä joku rokotus ottamatta ...

      • greyhound

        No jos pentuja nyt kuitenkin saisi ilman että itsr otan mitään rokotteita


    • sopulitar1
    • vinttikoira1

      kiitos erittäin paljon kirjoitus virhe oli tajusin vasta äsken... 2kk tarkoitin

    • vinttikoira1

      lisää vain viestejä mistä saa pentuja 2kk ja paperit luotettavilta kasvattajilta

    • 17+16

      http://www.greyhoundyhdistys.net/?cat=5

      jos vaikka katsot sinne oikeaan alanurkkaan, lukee aika selkeästi ja isolla että PENTUJA ja siinä sitten syntyneet/tulevat pentueet.

      Jos ei yhdistelmä kelpaa niin suosittelen etsimään jotain muuta kautta. Ja mikähän niissä on muuten vikana....?

      Yleensä kannattaa ottaa yhteyttä kasvattajiin, pystyvät kertomaan että onko uusia pentueita tulossa ja miten pentueen ominaisuudet sopivat vaatimuksiisi ja toisin päin.

      Miksi edes kyselet Suoli24 palstalla, voisi kuvitella että jos koiran haluaa niin on edes sen verran kiinnostusta että etsii sitten sopivan pennunkin... (se kun on se helpoin vaihe koiran hankinnassa/omistamisessa.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe