Fiesta paras

Ford rulettaa

Ja jälleen kerran EcoBoost testin voittoon, tällä kertaa TM testi viisiovisista pienistä perheautosta.

5

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fordit näyttävät nyt voittavan kaikki vertailut.
      Ei ole ihme kun pärjää niin hyvin vertailuissa ja testeissä kun fordi on kehittänyt huippu hyvät koneet ja muukin tekniikka on saanut uusinta päivitystä.

      Toyotamiehiä varmaan harmittaa kun toyota ei ole kehittänyt mitään uutta vuosikausiin, vertailussakin jäi viimeiseksi.

    • voittokulkua

      Fordin ajettavuus ja vaihteistot ym. tekniikka ovat aina olleet luokkansa kärkeä. Nyt on vielä saatu pellin alle edistyksellinen huippumoottori. Mikäs siinä on edetessä testivoitosta toiseen.

    • Atzteekkari

      Eipä voi kuin ihmetellä tuota Suomen tuulipukukansaa ja sen tyhmyyttä :- Yarista myydään paljon ja kalliilla - ja vastineeksi saa vain ja ainoastaan menneen Toyota maineen !
      Ottakaa nyt Tojoterot ja Tojoaunet järki käteenne ja ostakaa huippuluokan pikkuauto - Ford Fiesta ! Pääsette edes kerran elämässänne nauttimaan ajomukavuudesta !

    • uusi poloilija

      Fiesta voitti myös viime vuosikymmenen lopulla kokoluokkansa vertailun. Myöhemmin se laitettiin parivertailuun uudistuneen Polon kanssa 1,4-litraisilla bensakoneilla ja Ford hävisi muistaakseni vain muutamalla (kolmella?) kymmenyksellä. Poloa ei ole sen jälkeen isommin uudistettu, mutta vertailu turbokoneilla voisi olla mielenkiintoinen.

      Toisaalta kiinnostaisi laajempi vertailu, jossa olisi myös vähemmän myytyjä merkkejä. Tuossa äskeisessähän melko vähän myyty Clio otti selvästi hopeatilan itselleen.

    • fiesta lyylix

      Eix oo vaan nastaa kun vierel parkkaa liikennevalois joku nolo toipotta varis. Mä ainaski tykkään näyttää sille fiestan perävaloja kunnon kiihdytyksel. Lol rotflmao!!! Fiesta pesee hojohojon 1000-0.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3713
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      76
      3101
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      62
      2302
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1520
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1299
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      87
      1159
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1009
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      965
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe