Hääsuunnittelija

Kristiinamorsian

Hääsuunnittelu Atelier Pink Camellia vaikuttaa mielenkiintoiselta, tuli hyvä tunne kun soitin ja varailin aikaa tapaamiseen hääsuunnittelijan kanssa. Lähinnä kaipaisin nyt vinkkejä siitä, onko jotain sellaisia asioita, mitä on hyvä yleensä ottaa huomioon kun hääsuunnittelijan haluaa häitään suunnittelemaan, jos en huomaa itse kaikkea kysyä. Sellaiset, joilla on ollut hääsuunnittelija apuna häitä suunnittelemassa, kertokaa kokemuksia.. Häät on ensi keväänä ja mietin että olenko edes riiittävän ajoissa liikkeellä, meinaa nyt jo paniikki iskeä kun mietin mitä kaikkea pitäisi ehtiä ennen häitä.

6

708

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+9

      Huono on hääsuunnittelija, jos tarvitsee hänen lisäkseen vielä suomi24:sta neuvoja kysellä.

    • Hääonnea

      Kyllä hääsuunnittelijan käyttö on ihan ehdoton juttu! En olisi mitenkään osannut itse kaikkea, ja on niin paljon sellaista mitä ei tule itse edes ajatelleeksi. Eiköhän ne siinä hääsuunnittelijan kanssa kaikki asiat tule ajallaan huomioon otetuiksi, hyvä kuitenkin heti alussa tehdä mahdollisimman tarkka suunnitelma siitä, mitä kaikkea haluaa suunnitteluun sisällyttää, ja itse ainakin olin iloinen siitä, että oli sellainen turvallinen olo kun oli joku lisäkseni asian parissa, jäi turha hermoilu pois. Onnea teille tulevien häidenne johdosta!

    • pottupulikka

      Siis käyttääkö ihmiset ihan oikeasti hääsuunnittelijoita?

      • Pottuilu pois

        Sellaiset ainakin, jotka ei ole niin pottumaisia ettei heitä olisi kukaan kosinut.. kyllä!


    • häämatka

      Häät on nyt pidetty, hieman haikeana totean, sillä niin ihana ja unohtumaton päivä oli! Suomalaiset ei paljon kiitosta jakele mutta nyt haluan laittaa ison erityiskiitoksen Atelier Pink Camellialle ja erityisesti tilasuunnittelusta. Sadunomaisen kauniin miljöön loihti värisuunnittelija Naomi Mesin. KIITOS! Kaikki meni muutoinkin nappiin ja tunnelma senkun tiivistyi iltaa kohti, häämatkalle pääsemme lähtemään vasta kahden viikon kuluttua, maltan tuskin odottaa ja toivon että siitäkin tulee onnistunut.

    • Kukkaistyttö

      Me käytettiin Anu Beadlea, Lily Dream Weddingistä, suosittelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe