Ps3 slim vs ps3 super slim

lol6lol6lol

Eli oon ostamassa ps3 joten mitä muuta eroa nuilla on ku ulkonäkö

9

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Super Ohut

      Kiintolevyn koko.

    • lol6lol6lol

      eikö mitään muuta ja paljonko se kiintolevyn koko ero on?

      • Super Ohut

        DVD - aseman levyn syöttö Super Slimissä päältä liukuvan kannen alle, vanhemmassa syötetään levy edessä olevaan aukkoon. Vanhemman Slimin kiintolevyt taitaa olla 120, 250 tai 320 gb. Super Slim 12gb tai 500gb. Super Slimin kai pitäisi olla hiljaisempi? Laatuvaikutelma on kyllä mielestäni vanhemmassa Slimissä parempi...


    • tuoppi2

      super slim on ihan paska suoraan sanottuna , siinä ei toimi netti missään esim no
      call of duty:ssa sit yhtäkkiä error eli ihan paska tuo ps3 slim on parempi :D

      • Nuusika

        Linkkaappa semmonen sivu mistä vois suoraan ostaa tuon slimin?


    • DjEkkiMusic

      Kannattaako tätä "super slimiä" ollenkaan ostaa kun negatiivista kommenttia tulee kuin tummastapilvestä?

    • ss na

      Itellä superslim. itse ostin sen lisäksi gta vn ja rdr ja wipeout hdn ja eikä oolagannu yhtää. netti lagii joskus mutta tarpeeksi harvoin.

    • Anonyymi

      Miksi sotkea netti tähän pelikonsoliin!. Ei se ole tarpeellista. Itse en halua kytkeä TV :tä ni nettiin. Minulla on TV jolla voi pelataa vaikka pleikka 2. Ja TV:stä löytyy kuitenkin HDMI yhteys. En ole sitäkään käyttänyt vielä.

      • Anonyymi

        N. 10 vuotta sittenhän näillä vielä pelailtiin online -pelejä, mutta nyt ei taida olla enää yhtään PS3 peliä, jolla olisi online serverit enää toiminnassa, joten eipä netillä enää paljoa tee PS3:lla.
        Youtube sovellus ei tietysti toimi ilman nettiyhteyttä ja pitäisi olla kirjautuneena vielä Playstation Networkiinkin, ja uusin firmware, mutta uusin firmispäivitys vaatisi vielä luomaan sen laitesalasanankin.
        En ole jaksanut vieläkään rueta päivittämään omaa PS3:sta siihen uusimpaan firmisversioon, näyttää työläältä se salasanan luonti, pitäisi vissiin olla läppäri tai puhelin vieressä jolla varmistaa se salasanan luonti tms.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3988
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3337
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2658
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      232
      2115
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      92
      1889
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1833
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1638
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1232
    Aihe